yandex

Ne Kadar Kaygılısın? Beck Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Testi ile kaygı düzeyini ölçebilirsin.  Böylece oluşabilecek sorunların çözümü için harekete geçmen daha kolay olacak. Hemen başlayabilirsin.

Biliyorsunuz pandemi döneminin neden olduğu durumlardan biride, yoğun kaygı kaygı duygusu. Çoğu kişi bu duyguyla baş etme konusunda kendini eksik hissediyor. Beck anksiyete testi yaşanan kaygı durumunun düzeyinin belirlenmesine yardımcı olmaktadır.

Pandemiye bağlı ölümlerin artması ve yaşanan hastalığın kişide nefes darlığı, kemik ağrısı gibi çeşitli semptomlara neden olabilmektedir. Ayrıca kişilerin yaşadıkları ufacık bir durum nedeniyle dahi bu hastalığın kaygısını yaşamalarına neden olmuştur.

Pandemiyle ilgili gelişmelerin her gün canlı canlı yayınlanıyor olması, vb. durumlarda kişileri etkiler. Ayrıca bu gibi durumlar kişilerin sosyal hayattan uzaklaşması ve diğer çeşitli durumlar anksiyete durumlarının çoğalmasına sebebiyet vermiştir.

Beck Anksiyete Testi kişilerin kaygı düzeylerinin ölçülmesine ve oluşabilecek durumlara karşı önlem alınabilmelsine yardımcı olmaktadır. Kaygı durumu ne kadar yüksekse, kişinin bununla ilgili patolojik bir durumla karşılaşabilme ihtimali yüksektir.

Yaygın anksiyete bozukluğu, somatizasyon bozuklukları, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk ve sosyal anksiyete gibi durumların tamamı kişinin yaşadığı yoğun kaygıyla direkt olarak ilişkilidir. Yoğun kaygı kişinin hayat verimliliğini düşüren ve hayatını olumsuz etkileyen faktörler arasındadır.

Kişinin iş, okul ve normal yaşam kalitesini düşürmektedir. Hayatı direkt olarak etkilemekte ve kişiyi depresif bir ruh haline sokmaktadır. Kişi bu dönemde neden yaşadığından başlayarak, nasıl kontrol sağlayacağına ve hatta zaman zaman ölümden nasıl kaçacağına kadar tüm detayları düşünmekte dir. Ayrıca hayatını buna göre planlamaktadır.

Psikolojik Ağrılar Neden Olur >> antalyaterapimerkezi.com/psikolojik-agrilar-nedir Linkinden Hemen İncele

Beck Anksiyete Testi Ne İşe Yarar?

Kişilerin kaygı düzeyini ölçmek ve bu kaygının kişinin yaşamını ne kadar etkilediğini belirlemek amacıyla Beck Anksiyete Testi kullanılmaktadır. Ayrıca kaygının yoğunluğunu belirleyecektir. Bu testten alınan puana göre kişinin psikolog veya psikiyatri uzmanına başvurma gerekliliği belirlenecektir. Alınan puan 20 ve üzerindeyse kişi bir uzmandan online terapi almaya başlamalıdır.

Bu testi uygulamak için lütfen burayı tıklayınız .

 

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.