yandex

Psikoloji Testleri 2022

Psikoloji testleri ile kendinizi test edin. Uzman psikologlar tarafından hazırlanmış profesyonel 2022 psikolojik testleri hemen çözmeye başlayın. 

Kanıtlanmış Psikoloji Testleri ile kendini test et!

Psikoloji testleri kesinlikle tanı amacı taşımamaktadır. Tanı için bir ruh sağlığı uzmanı ile görüşebilirsiniz. Psikologların, psikiyatri uzmanlarının, danışanların ve kişilerin uygulayabilecekleri, buna göre durumları hakkında net bilgiler alabilecekleri kanıtlanmış psikoloji testleri, birbirinden kapsamlı ve güvenilir testlerle doludur.

özgüven testi

Özgüven Testi

Ne kadar özgüvenli olduğunuzu test edin. Özgüven testi, yaşadığınız durumu en iyi şekilde açıklayacak ve durumun karmaşıklığından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Teste Başla
panik atak testi

Panik Atak Testi

Panik atak kişilerin yaşam kalitesini düşüren sıkıntılı durumlardan bir tanesidir. Peki sizin panik atak düzeyiniz nedir? Teste başlayın ve öğrenin.

Teste Başla
mutluluk testi

Mutluluk Testi

Mutlu olduğunuzu düşünüyor musunuz? Ne kadar mutlu olduğunuzu Oxford mutluluk testi ile öğrenin.

Teste Başla
obsesif kompulsif bozukluk testi

Obsesif Kompulsif Testi

Takıntı düzeyinizi biliyor musunuz? Obsesif kompulsif testi ile ne kadar takıntılı olduğunuzu öğrenin.

Teste Başla
depresyon testi

Depresyon Testi

Depresyon günümüzün en huzursuz edici sıkıntılarından bir tanesidir. Ne kadar depresif olduğunuzu hemen test edin.

Teste Başla
anksiyete testi

Anksiyete Testi

Beck Anksiyete Testi kişilerin anksiyete belirtilerini taşıma düzeylerini ölçen, gelişmiş ve uzun yıllardır ruh sağlığı uzmanları tarafından uygulanan bir ölçektir.

Teste Başla
sosyal fobi testi

Sosyal Fobi Testi

Sosyal fobi uzun vadede insan yaşamını alt üst eden bir patolojik problemdir. Sizde böyle bir problem olup olmadığını hemen öğrenin.

Teste Başla
öfke kontrolü testi

Öfke Kontrolü Testi

Öfke kontrolü testi kişilerin öfke düzeylerini ölçecek ve bu durumun onlara zarar vereceği noktada uyarı vererek destek almaya yönlendirecektir.

Teste Başla
duygusal özerklik testi

Duygusal Özerklik Testi

Duygusal özerklik testi erken dönemde çocuk ve ergenlerin içselleştirdikleri duyguların görülmesine yardımcıdır.

Teste Başla
sıkıntılara dayanma ölçeği

Sıkıntılara Dayanma Ölçeği

Sıkıntıya dayanma testi kişilerin yaşadıkları sıkıntılı durumlara karşı oluşturabilecekleri tepkiler ile ilgili bilgi verecektir. Bunun yanı sıra sıkıntılı durumlar ile baş edebilme güçlerinin puanlamasına yardımcı olacaktır.

Teste Başla
umutsuzluk testi

Umutsuzluk Testi

Kişi kişisel yaşamıyla ilgili bir hayal kurabilir ve bunun gerçekleşme ihtimaline dair umutsuzluk hissedebilir. Beck Umutsuzluk Ölçeği kişilerin olaylara karşı umutlarını ve beklentilerini ortaya dökecektir.

Teste Başla
kendini tanıma testi

Kendini Tanıma Testi

Kendini tanıma testi kişinin kendini ne kadar tanıdığını ve kendiyle ne kadar barışık olduğunu anlamasını sağlayacaktır.

Teste Başla
internet bağımlılığı testi

İnternet Bağımlılığı Testi

İnternet bağımlılığı testi kişilerin internete olan ilgilerinin normal mi, yoksa anormal mi olduğunu göstermek üzere hazırlanmıştır.

Teste Başla
empati testi

Empati Testi

Empati testi, kişinin kendini diğer kişilerin yerine ne kadar koyduğunu ve karşı tarafı ne kadar anladığını ölçmektedir.

Teste Başla
dikkat eksikliği testi

Dikkat Eksikliği Testi

Özellikle çocukların dikkat eksikliği dolayısıyla çok sık uzmanlara başvurduğu görülmektedir. Uzmanların da sıklıkla kullandıkları dikkat eksikliği testi, hazırlanmış orjinal ve profesyonel bir testtir.

Teste Başla

Her bir test, ilgili durumla ilgili semptomların doğru şekilde ölçülmesini içermektedir. Sonuçta çıkan puanlar ve puan aralıkları kişilerin verdiği cevaplara göre oluşmaktadır. Kişi kendisini rahatsız eden, bir sorun olarak gördüğü her durumda bir uzmandan destek almayı ihmal etmemelidir. Sorunun düzeyini ölçmek için gerekli testlerden faydalanabilir.

Her testin içerisinde bir diğer teste yönlendirme yapılmıştır. Kişinin ilgili testleri çözmesi, onun için faydalı olacaktır. Komorbite durumların ortaya çıkması kolaylaşacak, tam sorunun ne olduğu tespit edildikten sonra tedavi daha kolay hale gelecektir. Kişinin test sonucuna göre hangi uzmandan destek almasının daha büyük fayda sağlayacağı da ayrıca bir bilgi kaynağı olacaktır.

Psikoloji Testleri Ne İşe Yarar?

Yaşanan durumun kaynağının tespit edilmesi, kişinin hangi patolojiye daha yakın olduğunun saptanması ve uygun tedavinin geliştirilmesi açısından psikoloji bozukluğu testi önemlidir. Her danışan bu testleri en az bir kez uygulamalı ve durumunu kontrol etmelidir.

Psikologlar seansların başında, ortasında ve sonunda ilgili testi uygulayarak durumun takibini gerçekleştirilmelidir. Tedavi planının işe yarayıp yaramadığını görebilmek açısından da testlerden yararlanmakta fayda vardır.

Kişilerin yaşadıkları durumla ilgili bilgi almaları, çıkan sonuca göre doğru uzmana başvurmaları açısından da testler fayda sağlamaktadır. Kişiyi rahatsız eden durumun kaynağı daha iyi belirlenecek ve doğru adımlar atılacaktır.

Kişi belirtilerine uygun sorunu tespit ettiklerinde, gerekli testi çözerek durumu uzmana aktarabilir. Elde mevcut bilgilerin yer alması, uzmanın da işini de kolaylaştırmaktadır. Psikoloji testleri düzenli aralıklarla çözülmeli, kişi durumunu kontrol altına alabilmelidir.

Psikoloji Testleri Sonuçları

Psikoloji testleri sonuçları, kişilerin verdikleri yanıtlara göre alınan puanlar doğrultusunda en net cevapları vermektedir. Kişi semptomların düzeyini oylamaktadır ve sonuç semptomların derecesini ölçmektedir. Semptomların ağır düzeylerde oluşu günlük rutini aksatan bir faktördür.

Kişiye rahatsızlık veren, hayatını zorlaştıran ve yaşam kalitesini düşüren semptomlar da mevcutsa, kişiye çeşitli durumların haberi verilecektir. Buna göre önlem alınması, doğru uzmana başvuru yapılarak kişinin yaşadığı sıkıntıdan kurtulması, testlerin asıl amacını yansıtmaktadır.

Bu konuda bir problem yaşadığınızı düşünüyorsanız, evinizin konforunda online terapi almak artık çok kolay! Online psikolog hizmeti ile bu problemleri Türkiye’nin en iyi uzmanlarıyla ve uygun fiyatlarla çözüme kavuşturabilirsiniz. İletişime geçerek 5 dakika ücretsiz terapiye başlayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir insanın psikolojisinin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

İnsanlar çeşitli duygulara sahiptir. Bu duygu durumlarında bazı sebeplerden dolayı bozukluklar olabilir. Bu zamanlarda içinde bir şeyler yükseliyor olabilir ve bunlara tahammül edemiyorsan psikolojinin normal olmadığı anlamına gelebilir.

Psikologlar ne testleri yapar?

Yukarıda gördüğünüz gibi;
– Depresyon testi
– Anksiyete testi
– Obsesif kompulsif testi vb. çeşitli testler yapabilirler.

Tam listeye yukarıdan ulaşabilir ve testleri çözebilirsiniz.

Kişilik testi neden yapılır?

Yapılan testler, kişinin hem iletişim yeteneğini hem de zihinsel ve duygusal zekâsı konusunda bilgi edinmek için yapılmaktadır.

Psikolojik rahatsızlık belirtileri nelerdir?

– Yorgunluk ve halsizlik hissi.
– Umutsuzluk hissine kapılmak.
– Kişilerle muhattap olmaktan kaçınma.
– Günlük işlerde isteksizlik.
– İştahın kapanması veya çok açılması.
– Kas ağrıları.

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.