yandex

Psikologlar

Uzun yıllara dayanan deneyimi olan profesyonel kadromuz, psikolojik destek ve terapi alanında üstün yeteneklere sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Her biri, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde tamamladığı lisans eğitimi ile donatılmıştır. Bu ekibimiz, farklı terapi yaklaşımlarında ustalaşmış ve bu alanda derin bir bilgi birikimine sahiptir.

Danışanlarımıza sunduğumuz hizmetler, her bir kişinin benzersiz ihtiyaçlarına ve koşullarına uygun olarak özelleştirilmektedir. Her seans, deneyimli terapistlerimizin derinlemesine bir ön analizini içerir ve terapi planları, bireyin hedeflerini ve gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak için tasarlanır. Böylece, müşterilerimizin yaşamlarında pozitif değişiklikler yapmalarına yardımcı olurken, onların duygusal ve zihinsel refahlarını en üst düzeye çıkarmak için çalışırız.

Klinik Psikolog Seray Serdar

Seray Serdar

Klinik Psikolog
Öz geçmişi gör
av meysa

Avukat meysa baykal

klinik psikolog
Öz geçmişi gör
Sahra Gunal

Sahra GÜnal

Uzman Psikolog
Öz geçmişi gör
psikolog gökhan akbağ

Gökhan Akbağ

Psikolog
Öz geçmişi gör
WhatsApp Image 2023 01 09 at 21.23.35 1

Sinem kasapoğlu

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG
Öz geçmişi gör
semra

Semra Tarhan

Klinik Psikolog
Öz geçmişi gör
IMG 20220527 WA0000 1

İbrahim Ethem Ovalı

Uzm. Dr.
Öz geçmişi gör
Fatma Kuşçu

Fatma Kuşçu

Uzman Psikiyatri
Öz geçmişi gör
klinik psikolog duygu dogdujpg

Duygu Doğdu

Klinik Psikolog
Öz geçmişi gör
huseyin 750x1000 1

Hüseyin AKTAR

Psikolog
Öz geçmişi gör
uzman psikolog merve yildizli 1

Merve Yıldızlı

Uzman Psikolog
Öz geçmişi gör

Psikologlarımızın tamamının lisansı psikolojidir ve birçoğu klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Psikiyatri uzmanlarımız uzmanlıklarını tamamlamış, Türkiye’nin tanınmış hastanelerinde görev aldıktan sonra kurumumuza destek vermeye başlamıştır. Ayrıca bir kısmı gönüllü destek sağlamaktadır. 

Psikolog Nedir? Ne İş Yapar? Nasıl Çalışır?

Psikolog, grup ya da bireylerin davranış ve hareket biçimlerini inceleyerek elde ettiği veriler çerçevesinde neden tespiti yapıp çözüm üreten psikoloji uzmanıdır.

Ruhsal sorunlar insan hayatını olumsuz hale getirebilmekte, insanın yaşam kalitesini ve hayat verimliliğini düşürmektedir.

Sıkıntılı yaşam olayları, yoğun stres, kayıp ve yas veya çeşitli travmatik anılar insanın iyilik halini bozan en önemli etkenlerdir. Çoğu zaman çocuklukta alınan travmalar, günlük yaşamı olumsuz etkileyebilecek güçtedir. Kişi her ne kadar, bunlar geçti, artık bunlara takılmamam gerekli, diyerek kendini avutsa da, durum görünenden farklıdır.

Belki direkt travmatik anı kişinin hayatında değildir ancak, kişi o gün yaşadığı sıkıntıyı yeniden fark etmeden yaşayabilir. Veya vücudu aşırı tepkiler veriyor, fiziksel hiçbir bulgu olmadığı halde sürekli bir yerleri ağrıyorsa, yine travmatik anının günümüze gelişinin bir yolu bu olacaktır.

Çünkü beden kayıt tutmakta, geçmişe benzer bir olay yaşadığında aynı tepkileri vermektedir.

Kişiler çoğu zaman sürekli aynı tip olayları yaşadıklarını düşünürler. Örneğin hayatıma giren herkes aldatıyor, ya da arkadaşlarımla hiçbir zaman normal ilişki kuramıyorum şeklinde cümleler kurulabilir. Bunlar insanın hayat örüntüleridir.

Genellikle çocuklukta başlayan bu örüntüler, zincir kırılmadığı takdirde yaşam boyu da devam edecektir. Kişi her ne kadar istemese de, bu kez farklı davranacağım diye düşünse de, bir şekilde aynı örüntüyü bulacaktır. Örüntülerin olduğu zincirin kırılmasının tek yolu, iyi bir terapist ile gerçekleşecek seanslara düzenli katılımdır.

 

Psikolog2

Psikolog Nedir?

Psikolog 4 yıllık lisans bölümünü tamamlamış kişilere verilen ünvandır. Lisans eğitimi boyunca ilgili teorik derslerin tamamlanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişi olabildiğince çok kitap okuyarak durumu desteklemelidir. Ardından özel kuruluşlarda bulunan psikoterapi eğitimlerine katılarak ilerleme gösterilir.

Bir sonraki aşamada kişi, dilerse klinik psikoloji yüksek lisansı yapar ve uzman klinik psikolog unvanı alır. Eğitim hayatını devam ettirmek isteyen kişiler, doktora yaparak yoluna devam edebilir. İyi bir klinik psikolog olmak için, kişinin tüm bu eğitim aşamalarından geçiyor olması gerekmektedir.

Psikolog Ne İş Yapar?

İyilik hali bozularak terapiye başvurmuş kişilerin, konuşma terapisiyle tekrar iyilik haline kavuşmasını sağlar. Kişilere kendi hayatları ile ilgili farkındalık sağlayarak, yaşamını farklı bir gözden görebilmesini sağlayacaktır.

Hangi olayların kendisiyle ilişkili olduğunu, hangi olayların neyden kaynaklandığını, hangi olaylara objektif bakamadığını karşı tarafa fark ettirir. Bunu yapmak için çeşitli teknikler kullanır. Olay ne olmuş olursa olsun, kişinin olayla bağlantısı ne yönde olursa olsun, uzman psikolog onu olduğu gibi kabullenecek, hiçbir şekilde yargılamayacak ve suçlamayacaktır.

Terapist aynı zamanda kişinin söylediği her şeyi saklayan, yalnızca terapi esnasında bu sırları ortaya koyarak kişiye destek sağlayan kişidir. Pek çok kişi bu konuda çeşitli endişeler taşımakta, anlattığı şeylerin başkalarına aktarılacağı düşüncesine sahip olmaktadır.

Meslek etiğinde asla böyle bir şeye yer yoktur ve danışanların bilgileri tamamen gizli tutulmaktadır. Hatta kişi kendiyle ilgili ne kadar çok bilgi verirse, o kadar kolay iyileşecektir. Danışanın direnç göstermesi ve verdiği birkaç bilgiyle terapistten yardım beklemesi olanaksızdır.

Çünkü en yapılandırılmış terapilerde dahi, kişinin geçmiş yaşam olaylarına başvurulabilir. Danışanın bu noktada şeffaf olması beklenir.

Yapacağım Görüşme Gizli Kalır Mı?

Evet. Meslek etiği doğrultusunda, uzman ile yapacağınız her görüşme gizli kalmaktadır. Kişinin bununla ilgili hiçbir kaygı yaşamasına gerek yoktur. Bilgilerin terapist aracılığıyla üçüncü kişilerle paylaşılması mümkün değildir.

Psikoloğa Ücretsiz Soru Sorabilir Miyim?

Evet. Katılımcılar aşağıda yer alan “ücretsiz psikolog soru sor” butonuna tıklayarak, uzmanlara soru sorabilme hakkına sahiptir. Ancak kişinin hayat öyküsü alınmadan ve detaylı görüşme sağlanmadan, sorulan sorulara verilecek yanıtlar yetersiz kalacaktır.

Bunun yanı sıra kişiler, sağ altta yer alan “whattsapp” butonuna tıklayarak, uzmanlar ile 5 dakikalık ücretsiz ön görüşme gerçekleştirebilir. Bu şekilde terapiye ihtiyaçları olup olmadıklarını daha rahat anlayacaklardır.

Hangi Terapi Tekniklerini Kullanır?

Çeşitli terapi ekollerine hakim olan uzmanlarımız, farklı terapi tekniklerini kullanarak danışanlarının iyilik halini sağlamaktadır. Kişinin yaşam öyküsü ve travmatik anıları hangi terapi tekniğinin kullanılacağı konusunda detaylı bilgi sağlayacaktır.

Bunun kararını tamamen uzman verecektir. Çünkü hangi kişinin hangi terapi tekniği için daha uygun olduğunu belirlemek için, en az 2 seans kişinin hayat öyküsünün alınması şarttır. En sık kullanılan terapi teknikleri:

 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Psikodinamik yönelimli terapi
 • EMDR terapisi (ileri, çocuk, ergen, flash)
 • Çözüm odaklı terapi
 • Oyun terapisi
 • Aktarım odaklı terapi
 • Cinsel Terapi
 • Aile ve Çift Terapisi
 • Aile Danışmanlığı
 • Hücum terapisi

şeklindedir. Ayrıca kişinin durumunun daha iyi anlaşılması için, uzmanlarımız MMPI, SCL 90, çocuk testleri, objektif projektif testler gibi testler de uygulamaktadır.

En İyi Psikolog Merkezi

10 tane psikiyatri uzmanı, 28 tane online psikolog ile çalışma gösteren kurumumuz, Türkiye’nin en büyük online terapi ağı olarak hizmet vermektedir.

Kurumumuzda çalışan uzmanlarımızın tamamı, 28 tane eğitimi almış ve uygulayabilir düzeye gelmiştir.

Her uzmanımıza her eğitim özel olarak sağlanmış, her eğitimin süpervizyonu yapılmıştır.

Uzmanlarımız kendileri eğitim verebilecek düzeye kadar bu durum devam etmiştir.

Dolayısıyla her bir uzmanımız, hangi danışan için hangi terapi yönteminin daha uygun olduğunun bilincindedir.

Bu durum çözümlemelerin daha kolay olmasına yardımcı olmakta, danışanlar açısından da fayda sağlamaktadır.

Çevrimiçi Terapi profesyonel altyapısı ile Türkiye’nin en güvenilir ve en büyük psikoloji merkezi olma statüsüne erişmiştir.

Kurumumuzda yer alan uzmanların tamamı, danışanlar için en iyi seçenektir.

Ayrıca danışanlar aradıkları kriterler doğrultusunda, kendilerine yakın hissettikleri uzmanı tercih edebilme şansına da sahiptir.

Danışanlar İçin Psikolog Tavsiyesi

Kişiler uzman tercihi yaparken, kendileri için en uygun uzmana karar verme konusunda zorlanmaktadır.

Kişiler uzmanlar arasında bir seçim yaparken, uzmanın hangi özellikleri taşıdığına dikkat edebilir.

Bu anlamda dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Uzmanın kaç eğitim aldığı önemlidir. Bu sayede her vakaya yanıt verebilir.
 • Uzmanın ne kadar tecrübesinin olduğuna mutlaka bakılmalıdır. Yıllara dayanan tecrübe, danışanlar açısından çok daha faydalıdır.
 • Uzmanın lisans, yüksek lisans ve doktora bilgileri incelenmelidir. Bu durum pek çok danışan açısından faydalı olacaktır.
 • Uzmanın en az bir ekolde uzmanlaşmış olması gerekir. Bu ekoller birden fazlaysa daha yararlı olacaktır.

2023 Psikolog Fiyatları

Fiyat seçenekleri uzmanın tecrübesi, yetkinliği, lisans eğitimi ve aldığı diğer eğitimlere göre değişiklik göstermektedir.

Kişilerin ücretsiz psikolog tercihi yapmamaları gerekir. Çünkü iyileşme için bir bedelin ödenmesi şarttır.

Ücretsiz psikolojik destek sağlayan kişiler, etik bir iş yapmış olmayacaklardır.

Elbette çok zor durumdaki insanlara, sembolik bir ücret karşılığı psikolojik destek verilebilir.

Ancak durum her ne olursa olsun, kesinlikle az da olsa bir ücret alınmalıdır.

Aksi takdirde kişinin terapiden fayda sağlama olasılığı düşük olacaktır.

Kişiler fiyatlar hakkında değerlendirme yaparken, psikolojik sorunlarının en az fiziksel sorunları kadar sorun oluşturabilecek durumlar olduğunu unutmamalıdır.

Çünkü psikolojik bir rahatsızlık uzun vadede tüm yaşamı ele geçirebilir ve kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir.

Özellikle kaygı gibi sorunlar, kişiyi evden dışarı çıkamaz hale de getirebilmektedir. Dolayısıyla acilen bir uzmandan destek alınmasında fayda olacaktır.

Kişi psikolojik olarak bir desteğe ihtiyacı olup olmadığını, psikoloji testleri kısmında yer alan testleri çözerek daha net görebilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ruh bilimci olarak hizmet veren terapistlerimiz, çeşitli rahatsızlıklar üzerine çalışmaktadır. Alınmış ağır psikiyatrik tanılara uzman terapistlerimiz bakarken (kişilik bozuklukları, psikoz, vs.), daha basit vakalara (kaygı, depresyon, panik atak vs.) diğer psikologlarımız da bakabilmektedir. Ayrıca farmakolojik tedaviye ihtiyacın olması halinde, psikiyatri uzmanlarımız destek sağlamaktadır.

Terapilerin ücretsiz olması, danışanın ödediği bir bedelin olmaması dolayısıyla daha az etkilidir. Danışandan sembolik de olsa bir ücretin alınması gerekir. Kurumumuz son derece uygun fiyat seçenekleri ile danışanların iyileşme sürecini desteklemektedir.

Yapılan araştırmalarda, online terapinin de en az yüz yüze terapi kadar etkili olduğu ortaya konmuştur. Dolayısıyla kişiler isterlerse online, isterlerse yüz yüze seans gerçekleştirebilir. Pandeminin de etkisiyle online terapi çok daha etkili bir seçenek haline gelmiştir. Çok daha güvenli ve konforludur. Dolayısıyla daha çok tercih edilmektedir.

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.