yandex

Ne Kadar Mutlusun? – Oxford Mutluluk Testi

Mutluluk testi diyende var. Ne kadar mutsuzum testi diyen de var. Ne kadar mutluyum testi diyende… Hepsi aynı kapıya çıkıyor. Peki ya sen mutlu olduğunu düşünüyor musun? Hadi şimdi Oxford mutluluk testini çöz ve öğren. Arkadaşlarınla paylaşmayı unutma.

Özgüven testi de ilgini çekebilir, daha sonra inceleyebilirsin: https://www.cevrimiciterapi.com/ozguven-testi/

Kendimden hoşnut değilim.

Hayatın çok ödüllendirici olduğunu hissediyorum.

Hayatımdaki her şeyden oldukça memnunum.

Çevremdeki güzelliklerin farkına varırım.

Yapmak istediğim her şeye zaman bulabilirim.

Zihinsel olarak kendimi tamamen zinde (dinç) hissederim.

Geçmişle ilgili mutlu anılara sahip değilim.

Oxford Mutluluk Testi
Mutsuzluk belirtileri göstermektesiniz.
Hafif düzeyde mutluluk göstermektesiniz.
Orta düzeyde mutluluk göstermektesiniz.
Yüksek düzeyde mutluluk göstermektesiniz.
Çok yüksek düzeyde mutluluk göstermektesiniz.

Oxford Mutluluk Testi Nedir?

Günümüzün en yaygın sorunlarından biri olan mutsuzluk, kişiler için oldukça zorlayıcı problemleri beraberinde getirebilmektedir. Pek çok kişi mutluluğu farklı yerlerde aramakta, aradığı şeye ulaşamadığında mutsuz olduğuna inanmaktadır. Aradığı şeyin bulan kişilerin de mutsuz olduğu görülmektedir. Günümüzde bakıldığında her şeyi olan ancak mutlu olmayan pek çok insan bulunmaktadır. Çünkü kişiler bir ötekinin eksikliğini başka yerlerde tamamlama amacı içerisindedir ve bu kişi için mutluluğun tanımının sürekli olarak değişmesine neden olmaktadır. Oxford mutluluk testi kişilerin gerçekten mutlu olup olmadıklarını görmelerine yarayan kısa ancak etkili bir ölçektir.

Oxford mutluluk testi kişilerin pozitif duygu belirtilerinden yola çıkarak, kişilerin mutluluk düzeyini ölçmektedir. Testin sonucunda mutsuzluk belirtileri gösterdiğine dair uyarı alan kişilerin, bir uzmandan destek almaları faydalıdır. Mutsuzluk uzun vadede çeşitli problemler ortaya çıkarabilen bir durumdur. Kişinin depresyona girmesine ya da anksiyete benzeri problemler ile karşılaşmasına neden olabilir. Dolayısıyla bu test kişilerin durumları hakkında genel bilgi verecek ve uzmana başvurmaları gereken noktada alarm niteliği taşıyacaktır.

Oxford Mutluluk Testi Ne İşe Yarar?

Kişilerin kendilerini ne kadar sevdiklerini ve dışarıdaki dünyaya karşı bakış açılarını baz alarak bir belirleme sağlayan ölçek, mutluluk hakkında detaylı bilgi vermektedir. Oxford mutluluk testi kişilerin ne kadar mutlu olduğunu ve dışarıdaki dünyadan ne kadar memnun olduklarını göstermektedir. Mutluluğa ulaşmak için bazı belirtilerin daha yüksek olması gerekmektedir. Topluğumuzdaki insanlar mutluluğu maddi şeylerde ararken, bu test tamamen manevi dünyaya odaklanmaktadır. Dolayısıyla kişilerin mutluluk düzeylerini ölçmekle kalmayıp, ilerleyen süreçte mutsuzluk yaşama risklerinin olup olmadığını da baz almaktadır. Kişilerin bu testi çözmeleri ardından depresyon düzeylerine bakmak üzere depresyon testini çözmelerinde fayda olacaktır. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlara ulaşılacaktır, ayrıca test sonuçlarının mutlaka bir uzman tarafından yorumlanmasında fayda vardır.

Aşağıdaki testlere göz atabilirsiniz.

Sıkıntılara Dayanma Ölçeği

Beck Umutsuzluk Ölçeği

 

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.