yandex

Yurtdışında Türk Psikolog / Online Terapi İle Sıkıntılarınızdan Kurtulun

Yurtdışında Türk psikolog hizmeti kişilerin online terapi aracılığıyla Türk psikolog ile buluşmasına katkı sağlar. Yurtdışında online terapi yurtdışında yaşayan Türklerin yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmak üzere, kendi anadillerinde terapi sağlayan psikologlara ve psikiyatri uzmanlarına erişimini kolaylaştırır. Olumsuz yaşam olayları, doğal afetlere ya da farklı durumlara bağlı ortaya çıkan travmalar, kayıplar, yoğun stres, kaygı ya da kişi için problem oluşturan diğer durumlar kişilerde çeşitli durumlar ortaya çıkarabilir. Özellikle travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, kaygı bozukluğu, çeşitli takıntılar ve fiziksel herhangi bir bulgusu bulunmayan çeşitli bedensel rahatsızlıklar danışanlarda en sık görülen durumlar olmaktadır.

Psikolog
Psikolog

Yurtdışında yaşayan çoğu kişi, yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmak üzere Türk Psikolog arayışına girmektedir. Bu durumun ana sebebi, kişinin alıştığı kültürde bir uzmana duyduğu ihtiyaçtır. Terapide odak nokta, psikolog ile danışan arasında kurulan iletişimdir. Psikoloğun danışana gösterdiği empati, sorunların çözülmesinde büyük önem göstermektedir. Psikologlar ya da psikiyatri uzmanı, gerçekleştirdiği psikoterapi esnasında aslında danışanın aynası olmaktadır. Olaylara danışanın gözünden bakması, onu anlaması ve çözümlemeleri buna göre gerçekleştirmesi büyük önem taşımaktadır.

Yurtdışında Türk Psikolog

Kişinin yaşadığı ülkede, anadilini ve kültürünü tanıyan bir psikologla gerçekleştirdiği terapi seansları çok etkilidir. İletişimin daha kolay sağlanmasının yanı sıra, iyileşme süreci de daha hızlı gerçekleşir. Yabancı psikologlar her ne kadar alanında uzmanlaşmış olsalar da, tanımadıkları bir kültürü içselleştirmeleri ve bu durumu danışana yansıtmaları çok zordur. Kişinin kendi yaşadığı yerde, kendi yaşadığı kültürde bir uzmana başvurması büyük önem arz etmektedir.

 • Danışan ve psikolog arasında sorunsuz bir iletişim yaşanacaktır.
 • Yurtdışında Türk Psikolog fiyatları, yabancı psikologlara yapılan fiyatlandırmaya kıyasla çok daha uygun olmaktadır. Bu da danışanlar için sağlanan önemli avantajlar arasında yer almaktadır.
 • Çözümlemeler daha hızlı oluşacak, danışan var olan sıkıntılardan daha rahat arınacak ve bu sıkıntılara karşı güçlü bir kontrol mekanizması ortaya koyacaktır.
 • Kişi aldığı online terapi sayesinde, istediği her yerden seans alabilme şansına sahiptir. Kişi kendi güvenli alanını kendi oluşturmaktadır.

Yurtdışında Online Terapi

Yurtdışında yer alan danışanların en çok tercih ettikleri hizmetlerden biri olan online terapi, yüz yüze terapiye kıyasla çok daha konforlu ve etkilidir. Etkinliği yapılan araştırmalar doğrultusunda kanıtlanmış ve terapi için uygun bir ortam sağladığı onaylanmıştır. Pandeminin etkisiyle yüz yüze terapiler terapist ve danışanın maske takma zorunluluğu ile gerçekleştirilmektedir. Bu durum terapötik bağın oluşmasını bir nevi engelleyen bir durumdur. Çünkü mimikler ve yüz ifadelerini anlamak bir hayli zordur. Ancak online terapi söz konusu olduğunda, böyle bir zorunluluk yoktur.

Yurtdışında Online Terapi
Yurtdışında Online Terapi

Yurtdışında Türk psikolog arayışı olan kişilerin, online terapi hizmetine başvurmaları büyük önem arz etmektedir. Kişiler kendilerini bu hizmet sayesinde daha rahat hissetmekte ve gizlilik konusunda daha gelişmiş önlemler sağlıyor olabilmektedir. Kendi ülkesinde yaşamayan ancak kendisini çok iyi anlayan bir psikolog ile görüşmek, kişi için çok daha avantajlı olacaktır. Online terapi esnasında gerçekleştirilen terapi tekniklerinden bazıları:

 • EMDR (özellikle travmalara karşı duyarsızlaşmak konusunda en çok tercih edilen ekoldür.)
 • BDT (kişinin yaşam olaylarının algıladıklarından farklı olduğunu görebilmelerini sağlayacaktır.)
 • Psikodinamik Terapi (kişinin kendi yaşamına farklı bir gözden bakarak, tüm hayatını değiştirebilmesine yardımcı terapi ekolüdür.)
 • Hücum Terapisi (direkt sorunla ilgilenen ve kişiye hızlı bir çözümleme vaad eden ekoldür.)

şeklindedir. Her seansta aynı ekol kullanılmamakla birlikte, terapistin alet çantasına ve seansların durumuna göre seçim yapılmaktadır.

Yurtdışında Online Psikolog

Yurtdışında online psikolog hizmeti, kişiler için çok daha avantajlı olmakta birlikte, çok da tercih edilen bir seçenektir. Profesyonel bir destek olmakla birlikte, kişiler için çeşitli avantajlı durumlar da beraberinde gelmektedir.

online terapi
online terapi
 • Danışan ve psikolog arasında güvenilir bir ortam oluşturmak çok daha kolaydır. Çünkü danışanın gizlilik esaslı bir sorunu oluşmayacaktır.
 • Çok daha geniş bir ortama yayılmaktadır. Özellikle Almanyada Türk Psikolog ve Amerikada Türk psikolog hizmetleri çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Brezilyada Türk Psikolog ve Hollandada Türk Psikolog hizmetleri de yoğun ilgi görmektedir.
 • Fiyatlandırma olarak çok daha uygundur, çünkü yurtdışında kullanılan para birimi çok daha farklıdır. Bu durum alınan hizmetin bütçeleri olumsuz etkilemesini engellemektedir.

Yurtdışında Türk Psikolog Fiyatları

Yurtdışında Türk Psikolog Fiyatları kişilerin bütçelerini zorlamayacak şekilde hazırlanmıştır. Kişilerin kendi ülkelerinde gerçekleştireceği psikoterapi seanslarına kıyasla çok daha uygun fiyatlar teklif edilmektedir. Kişi hem kendi dilinde terapi alarak daha çok verim sağlarken, hem de daha uygun fiyatlarla bütçe tasarrufu sağlayacaktır. Türkiye pek çok anlamda çok daha uygun fiyatlı bir ülke özelliği göstermektedir. Kişilerin bu anlamda iyilik haline kavuşma süreçleri konusunda da Türk psikolog hizmetine başvurmaları çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

türk psikolog
türk psikolog

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun olmuş ve psikoloji alanındaki tüm eğitimlerini tamamlamış olan uzmanlar ile çalışmalar gerçekleştiren kurumumuz, yurtdışında yer alan Türk vatandaşların tercih edebilecekleri en doğru kurum olabilme özelliği gösterecektir. Psikoloji dünyasındaki gelişmeler yakından takip edilmekte, tüm uzmanlarımız için aynı fiyatlandırma seçenekleri sunulmaktadır. Yalnızca psikolog ve psikiyatri uzmanları arasında fiyatlandırmalarda değişiklikler söz konusudur. Yine de yurtdışı danışanların bütçelerini iki uzman için yapılan fiyatlandırmalar da, zorlayıcı nitelikte olmayacaktır.

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.