Elif Atabay - Klinik Psikolog

Hakkında

Ben Uzman Klinik Psikolog Elif Atabay.🙂
👱🏼‍♀️İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrenimimi Edirne de sürdürdüm.
👩🏼‍🎓Girne American Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun oldum. Zorunlu stajımı Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi,Stajyer Psikolog olarak yaptım. Intel Ar-Ge Merkezi tarafından yürütülen Adaptif Öğrenme Projesi dönemsel olarak yer aldım.
👩🏼‍💼Sarıyer Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak gerçekleştireceğimiz ‘Bilişsel Beceri Eğitimi’ projesinde gönüllü olarak yer aldım. 👩🏼‍💼Bir süre danışmanlık merkezinde çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift terapisi danışmanlığında görev aldım. 👩🏼‍🎓T.C Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (Tezli ) eğitimi aldım.Zorunlu yüksek lisans klinik psikoloji stajımı Özel NP İstanbul Beyin Hastanesinde yaptım. 👩🏼‍💼Bizim Ev Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde kurum Psikolog’u olarak görevime devam etmekteyim. 🕵🏼‍♀️Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Politik Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen ”Psikopolitik Güvendelik Araştırması” Kapsamında Saha Araştırmacısı olarak görev almış olup bunun gibi dönem projelerinde yer almaktayım.
👩🏼‍💻Danışanlarımla gerek yüz yüze gerekse online olarak terapilerime devam etmekteyim

Eğitimler

Bireysel Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Grup Danışmanlığı, Çift Terapisi, Bilişsel davranışsal Terapi, Çocuk-Ergen- Yetişkin Danışmanlığı, Bilişsel beceri geliştirme eğitimi, Özel gereksinimli çocuklar ve aileyle iletişim, Özel gereksinimli çocuklara psikoeğitim, Ergenlikte bedensel ruhsal ve cinsel gelişim , Ergenlerde kaygı ve benlik problemleri, Ergenlerde görülen akademik başarı sorunları, Ergenlik döneminde anne baba tutumları,Ergenlerle iletişim, Ergen ve ebeveyn çatışması, Mesleki rehberlik, Anne ve babası ayrılmış/ boşanmış çocuklar, Davranış bozuklukları, Obsesif kompulsif bozukluk terapisi, Panik bozukluk terapisi, Öfke kontrolü terapisi, Depresyon terapisi, Duygu durum bozuklukları, İlişkide iletişim problemleri, Kaygı Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Yeme bozuklukları, Özgüven Problemleri, Evlilik süreci ve oluşabilecek sorunlar, Terk edilme korkusu,Sosyal Fobi, Yas süreci/Ölüm korkusu,Teknoloji bağımlılığı, İletişim becerileri, Stres ve zaman yönetimi, Mobbing eğitimi.

Fotoğrafları

Yazıları

Şuan yayınladığı bir yazı bulunamadı.

Yorumlar

Yorumlar 1

  1. 945cf6b0b6d5a166032e5c5625783da7?s=55&d=mm&r=g Sania says:

    T3k başıma karanlık bir odada sadece kendi seçtiklerimi görerek yaşarken odaya güneş gibi sızıp
    Herşeyi tamamen görmemi sağladınız.
    Ve benim gibi karanlığına bürünmüş birçok insan var herkesin tek tek kapısını aralayıp içeri güneş gibi sızan dokunduğu herk3sin parlamasını sağlayan değerli hocalarım ıyiki varsınız
    Herk3sin karanlığına dipsiz kuyularına ışık olacağınız yolda başarılar dilerim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Yeni hesap oluştur.

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.