yandex

Hakkında

Eğitim yolculuğu İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başladı. Ancak, hayallerini takip etmek adına İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne geçiş yaptı. 2021 yılında 3.83/4.00 ortalama ile yüksek onur derecesiyle mezun oldu.

Lisans eğitimi süresince Bahçeşehir, Koç ve Kadir Has Üniversiteleri’nde 3 yili askinsure farkli labaratuvar gruplarinda araştırma asistanlığı yaptı. TUBITAK`ta katildigiuygulamali norobilim programi kapsaminda psikopatolojilerin fizyolojik mekanizmalarini vetedavilerini arastirmis ve bu programin sonucunda Martek Serifikasi almaya hak kazanmistir. Ayrıca, Beşiktaş BelediyesiDanışmanlık ve Araştırma Merkezi Staj Programı”nda zeka veiletişim becerileri üzerine seminerlere katıldı ve özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar içinprojeler geliştirdi.

Bu deneyimlerin ardından Groningen Üniversitesi’nde ‘Behavioural and Social Sciences Research Master’ programına Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığıtarafından yüksek lisans eğitimi için finanse edilen The Holland Scholarship basari bursunalayik gorulerek kabul edildi. 2 yıllık yüksek lisans programında Klinik Psikoloji alanındauzmanlaştı ve 2023 yılında 7.5/10.00 ortalama ile mezun oldu.

Hollanda’da geçirdiği süre boyunca araştırma asistanı olarak akademik projelere katkısağlamaya devam etti ve lisans düzeyindeki öğrencilere klinik nöropsikolojide araştırmayöntemleri hakkında dersler verdi. Aynı zamanda zorunlu klinik stajını İstanbul’dakiHümanite Tıp Merkezi’nde Prof. Dr. Sedat Özkan’ın gözetiminde tamamladı.

Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Antalya’ya taşındı ve Mavi Yaprak Aile Danışma Merkezi’nde ergen ve yetişkin danışanlara hizmet vermeye başladı.

Şu an için Antalya Terapi Merkezi bünyesinde Türkçe ve İngilizce olarak yüz yüze veonline terapiler sunmaktadır.

 

Çalışma Alanları

Aldığı eğitimler ve kullandığı ekoller:

Dinamik PsikoterapiPsikodinamik Terapiler MerkeziDr. Psk. Mia Medina
Çözüm Odaklı Kısa Süreli TerapiDr. Nevin Dolek
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu – Prof. Dr. Mehmet Sungur
Aile danışmanlığı eğitimi – MEB Onaylı
EMDR

Uyguladığı Testler:

Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri (Wechler Bellek Testi, Stroop Test, Wisconsin Kart Eşleme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi, Benton Yüz Tanıma Testi, Benton Çizgi Yönünü Belirleme Testi, Boston Adlandırma Testi, WAIS İkiliBenzerlikler Alt Testi, İz Sürme Testi) – Türk Psikologlar Derneği
Moxo Dikkat Testi – Moxo Türkiye
Tematik Kartlar – Kim Psikoloji
 

Yayınlar:

Dikici, G. R. & Jong, de P. J. The impact of hunger on emotions: The mediating role of interoception and satiety responsiveness. Master`s Thesis, University of Groningen, 2023. https://gmwpublic.studenttheses.ub.rug.nl/id/eprint/2361
Dikici, G. R. (2020). Etiology of Addiction and Dopamine. Journal of Experimental and Basic Medical Sciences, 1(1), 028–031. https://doi.org/10.5606/jebms.2020.75607

Yazıları

Şuan yayınladığı bir yazı bulunamadı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.