Osmaniye Psikolog

İnsana dair davranış, düşünce ve her türlü durum konusunda inceleme yapan bilim dalına psikoloji denir. Ülkemizde lisans düzeyinde psikoloji eğitimi verilmektedir. Verilen bu lisans eğitimi dört sene sürmektedir. Mezunları ‘psikolog’ unvanı ile mesleklerini icra etmektedir. İnsanların hayatını engelleyen durumlarla ilgilenen Osmaniye psikolog klinikleri ve çalışanları aktif olarak çalışmaktadır. Bireyin ruhsal olarak daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve andan daha iyi bir zevk alabilmesi adına farklı etkinlikler ve süreçlerde bulunmaktadırlar. Terapi süreçleri bu anlamda psikologlar arasında farklılaşmaktadır. Temel sebebi olarak psikologların aldığı uzmanlık eğitimleri ve terapi sürecinde yöneldikleri kuramsal yaklaşımdan kaynaklanmaktadır.

Terapi Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Psikoterapi, psikologlar tarafından gerçekleştirilen özel bir mekan koşulu ile belirli kuralları kapsayan süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Terapiler psikoloji mezunu bireyler tarafından gerçekleştirilebilirken her süreç aynı ilerlememektedir. Özellikle ilk defa terapi süreci yaşayacak kişiler tarafından merak edilen bu süreç aslında beklenenden daha kolay ve net geçebilmektedir. Ön yargı oluşturan kişiler bu noktada zorlanabilmektedir. Ancak Osmaniye psikolog bireyleri tarafından genel olarak süreç:

 • Danışanı tanımak ve anemnez alabilmek adına ön görüşme,
 • İlk seansta terapi sürecine yönelik bilgiler,
 • Danışandan beklenen belirli davranışlar,
 • Psikolog tarafından gerçekleştirilecekler,
 • Gizlilik konusunda bilgiler,
 • Problemin tanımlanması,
 • Çözüm aşamasında gerekli görülürse teknik ve uygulamalar gerçekleştirilir.

Süreç içerisinde kişilerin dikkat etmesi ve yapması beklenen en önemli durum saydamlıkla kendilerini açmaktan geçer. Psikolog tarafından direkt olarak bir yönlendirme bulunmaz, danışan yani sizler bu noktada ilerleme sağlayabilirsiniz.

Covid Sürecine Uygun Destek Terapiler

 Dünya genelinde yayılan virüsler kişilerin son zamanlarda kaygı problemine sebep olmaktadır. Kişiler tarafından gerçekleştirilen ileri düzey sorunlar yaratan davranışlar ya da iç sıkıntıları oldukça yaygınlaştı. Terapi süreçleri ile bu durumlara son vermek ya da kontrol altına almak mümkündür. İnsanların bu tarz duygu ve düşünceleri yaşaması hayatlarını devam ettirme konusunda problem yaşatır. Ancak düşünce yapısını değiştirmek hayatınızı tamamen değiştirecek unsurdur. Terapi sürecini sadece yüz yüze değil online terapi alarak da sağlayabilirsiniz. Online terapi konusunda öncesinde de deneyimi olan psikologlarımız sizlere bu noktada kolaylıklar sağlayacaktır. Yüz yüze terapilerden farksız olarak uygulamalı terapilere erişmeniz mümkün.

Osmaniye Psikolog Fiyatları

Terapi anlayışı her psikoloğun aldığı eğitim neticesinde değişiklik sağlamaktadır. Danışanlar da genel olarak sahip oldukları sorun, dert ya da problemler neticesinde psikolog seçiminde bulunurlar. Bu doğrultuda terapi ücretleri çok değişiklik gösterir. Kimi zaman 150 TL ücreti görebilirken kimi zaman ise 300 TL civarında seans ücretine denk gelmek mümkündür. Bu değişikliğin sebepleri arasında:

 • Uzmanın aldığı eğitim derecesi,
 • İlgilendiği uzmanlık alanı,
 • Seansın uzunluk süresi,
 • Terapistin tanınırlık durumu,
 • Danışanın getirdiği problem,
 • Kimi zaman ise uygulanan testler fiyatı belirleme noktasında etkili olmaktadır.

Osmaniye psikolog çalışanları bireylere uygun terapi ücretleri sunmaktadır.