• Telefon: 0545 724 8902
  • E-posta: destek@cevrimiciterapi.com

Online Terapist

Klasik terapi seanslarının yerini büyük bir oranda online terapist almış bulunmaktadır. Bu tarz seanslar sayesinde psikolojik rahatsızlıklara çözüm bulmak mümkündür. Yüz yüze görüşme seansında kullanılan tüm tedavi yöntemleri, bu tarz terapi seanslarında da kullanılmaktadır. Bu seanslar, esnek bir yapıya sahiptir. İstenilen tarih ve saatte seansa girmek mümkündür. İstenildiği zaman seans bırakılabilmektedir. Kişinin kendini rahat hissettiği bir ortamda internet aracılığı ile seansa katılması büyük bir kolaylıktır. Bu şekilde bir yöntem kullanılarak zaman ve mekân sorunsalı çözüme kavuşmaktadır.

Online Terapi Seansları Nasıl Olmaktadır?

Bu seanslar son derece etkili sonuçlar sağlamaktadır. Online terapist ile internet üzerinden görüntülü konuşma yaparak kişinin rahatsızlıklarına çözümler bulunmaktadır. Görüşme ortamı kameralı bir görüntü imkânı sağlayan herhangi bir platformda yapılabilmektedir. Bu görüşme Skype üzerinden yapılabildiği gibi diğer görüntülü konuşma platformları üzerinden de yapılabilmektedir. Görüntülü konuşma yerine telefonla konuşma yaparak da terapi görmek mümkündür.

Çevrimiçi terapist seanslarının ne kadar sürdüğüne ilişkin olarak bilgi verecek olursak. Online terapi seansları kişinin talebine göre seans süreleri imkânı tanımaktadır. 30 dakika, 45 dakika ya da 60 dakikalık görüntülü terapiler ile süreci uygulamak mümkündür. Seansların süreleri ve seans sıklıkları rahatsızlık türüne ya da talebe göre değişebilmektedir. Kişinin belirlediği sürelerde seans hakkı bulunmaktadır. Terapi sırasında sorunun çözümüne yönelik olarak tüm yöntemler etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu nedenle yüz yüze terapi ile pek bir farkı bulunmamaktadır.

Online Terapi Seansları Hangi Durumlarda Önerilmektedir?

Terapiyi uzaktan online olarak almak isteyenlerin düzenli olarak başvurdukları bir yöntemdir. Bazı durumlarda görüntülü konuşma ile yapılan terapi zorunlu olmaktadır. Bu durumlar şunlardır:

  • Başka bir ülkede bulunulduğu zamanlar,
  • Kişinin fiziksel bir sağlık probleminin olduğu durumlar,
  • Sağlık merkezine ulaşmada bir engel bulunduğu zamanlar.

Kişinin evinden ayrılmasının mümkün olmadığı durumlarda da online olarak terapi görmesi mümkündür. Yüz yüze görüşme yapmak istemeyenlerin de bu yönteme başvurdukları görülmektedir. Yurtdışında yaşayan kişilerin, kendi dilinden ve kültüründen anlayan bir psikologdan destek almak istedikleri durumlara da rastlanmaktadır. Yurtdışında bu şartlarda danışmanlık hizmeti almanın imkânı olmadığı zamanlarda online psikolog devreye girmektedir.

Çevrimiçi terapist ödemeleri internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bazı durumlarda kredi kartı bilgilerini girerek, bazı durumlarda da belirtilen hesaba ödeme yaparak hizmetten faydalanmak mümkündür. Ödeme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır.

randevu al

Kimlere Online Terapi Hizmeti Önerilmemektedir?

Ağır hastalıklarda online olarak terapi seansları önerilmemektedir. Bu ağır hastalıklardan biri şizofren rahatsızlığıdır. Ayrıca intihar eğilimi olanlar ile 18 yaş altındaki kişiler için de online olarak terapi yöntemi önerilmemektedir. Bu durumda olanların yüz yüze terapiler alması gerekmektedir. Ayrıca durumu ağır olanlar için farklı yöntemlerin de uygulanması hatta ileri boyutlarda olanlar için de psikiyatrist kontrolünde ilaç tedavisi uygulanması gerekmektedir.

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.