yandex

Online Terapist

Ücretsiz Online Terapi Hizmetimiz İçin Hemen Bize Ulaşın! Şimdi Randevu Alın!

Tüm Merak Ettiklerinizi Ücretsiz Bir Şekilde Sorun!

Adsiz tasarim 1

Randevu Al

Pandeminin etkisiyle artan online seans sayısı, kişilerin kafalarında çeşitli soru işaretleri bırakmıştır. 2 yıl öncesine kadar çok az kişi tarafından yapılan, neredeyse hiç duyulmayan online terapi, birden gündeme oturmuş ve çeşitli araştırmalara konu olmuştur. İlk etapta pek çok terapistin uzak durduğu bu hizmetle ilgili araştırmalar, en az yüz yüze seans kadar etkili olduğunu kanıtlamıştır. Bu durum terapistleri ve danışanları bu hizmete yöneltmiştir. Çünkü yüz yüze seansa kıyasla çok daha avantajlı ve konforlu bir yöntemdir. Online seans gerçekleştirerek kişilerin iyilik halini sağlayan, psikolog, psikiyatri ve psikolojik danışmanlara online terapist unvanı verilmektedir.

Online terapist kişilerin depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak gibi ruhsal sıkıntılarını gideren kişilere verilen isimdir. Kişinin bu unvanı alması için izlemesi gereken çeşitli adımlar bulunmaktadır. Günümüzde çok fazla yaşam koçu ve ruh sağlığı alanıyla alakası olmayan kişiler kendini terapist olarak tanıtmaktadır. Kişilerin bu noktaya dikkat etmeleri ve gerçek bir terapisti tanımaları gerekmektedir. Kendini bilinçaltı uzmanı olarak tanıtarak, kişilere faydadan çok zarar sağlayan kişilerden uzak durmak için, bir terapistin sahip olması gereken niteliklere dikkat etmekte fayda vardır.

Online Terapist Kimdir?

Üniversitelerin ilgili ruh sağlığı bölümlerinden mezun olarak, eğitimlerini tamamlamış kişilere online terapist adı verilmektedir. Kişinin bu unvanı almasının üç farklı yolu mevcuttur:

 • Tıp fakültesinden mezun olarak, ruh sağlığı ve hastalıkları bölümünden uzmanlık almak,
 • Psikoloji bölümünden mezun olarak, çeşitli terapi eğitimlerini tamamlamak,
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünden mezun olarak, terapi eğitimlerini tamamlamak,

yeterli olacaktır. Lisans eğitimi her ne kadar teorik bir alt yapı oluştursa da, çoğu zaman seans yapmak için yeterlilik sağlamamaktadır. Dolayısıyla kişilerin dışarıdan bazı eğitimleri tamamlamaları elzemdir.

Online Terapist Ne İş Yapar?

Yüz yüze seanslarda karşılaşılan psikolog, psikiyatri ve psikolojik danışmanın yaptığı işin aynısını yapmaktadır. Ruh sağlığı konusunda sıkıntıları olan kişilerin, konuşma terapisi ve gerektiğinde farmakolojik tedavi (yalnızca psikiyatri uzmanları yapabilir) ile iyilik haline kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Yüz yüze seanstan hiçbir farkı olmayan bu hizmetten, çok ağır psikopatolojik rahatsızlığı olmayan herkes rahatlıkla faydalanabilir.

Online Terapist seanslarında, tıpkı yüz yüze seanslarda olduğu gibi çeşitli teknikler kullanır. Kişi yoğun stres, çocukluk travmaları, doğal afetler, kayıp ve yas gibi çeşitli durumlar dolayısıyla ruhsal bir sıkıntıya düşmüş olabilir. Kişinin semptomlarının hafifletilmesi ve uzun vadede tamamen iyi bir hal alması için uygulanan teknikler:

 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • EMDR (Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma)
 • Flash EMDR
 • Psikodinamik yönelimli terapi
 • Cinsel terapi
 • Çözüm odaklı terapi
 • Aktarım odaklı terapi
 • Çocuk ergen terapisi
 • Aile ve çift terapisi (özellikle Gottman)
 • Oyun Terapisi (BDT yönelimli)

şeklindedir. Terapinin akışına ve kişinin durumuna göre terapi yöntemlerinde farklılıklar olacaktır. Bunlar dışında uygulanan ve işe yaradığı kanıtlanan terapi yöntemleri de mevcuttur. Terapistin yetkinliği de bu noktada önem arz etmektedir. Tüm terapi ekollerini ve yöntemlerini en iyi şekilde bilen terapist ile, daha az terapi ekolü bilen terapistin yetkinliği aynı değildir. Tüm eğitimleri tamamlamış terapist daha kolay çözümleme sağlayacak ve kişiye farkındalık kazandıracaktır. Bu şekilde terapilerin süresi kısalır ve kişi daha rahat iyilik haline kavuşur.

Kimler Online Terapist İçin Uygundur?

Her ne kadar en az yüz yüze terapi kadar uygun bir teknik olsa da, bazı kişiler için online terapist uygun değildir. Sebebi sayılacak grubun seansı bırakıp kaçma ihtimalinin daha yüksek olmasıdır.

 • 8 yaşın altındaki çocuklar,
 • Çok ağır travmaları olanlar,
 • Ağır depresyon yaşayan kişiler,
 • Kendine veya başkalarına zarar verme ihtimali bulunanlar,
 • Kişilik bozuklukları tanısı alanlar,
 • Psikoz, şizoid, şizofreni gibi ruhsal tanıları olan kişiler,

yüz yüze terapiye giderek daha verimli sonuç alabilirler.

En İyi Online Terapist

Kişiler ruhsal sorunlarını tedavi etmek istediğinde, aradıkları en iyi online terapist olmaktadır. Bu durumun sebebi, kişilerin tedavilerini üstlenecek terapistin en yetkin kişi olmasını istemeleridir. Sonuçta belirli bir ödeme sağlanacaktır ve kişinin kurtulmak istediği semptomlar mevcuttur. Durumun daha da kötü bir boyuta taşınmaması için terapistin çok iyi seçilmesinde fayda vardır.

En iyi online terapist, ilgili lisans bölümlerinden mezun olmuş ve olabildiğince çok eğitim almış olmalıdır. Çevrimiçi Terapi olarak kurumumuz, en iyi psikologlar ile çalışma sağlamaktadır. Her bir psikoloğumuz 6 ay boyunca, tüm psikoterapi eğitimlerini tamamlayarak aramıza katılmıştır. Çok sayıda danışan görerek vaka çeşitliliğini arttırmış ve tecrübe kazanmıştır. Dolayısıyla kendisine gerçekten iyi gelecek terapist arayışında bulunan kişilerin, kurumumuzdan yardım almalarında fayda olacaktır.

Online Terapi Fiyatları

Yüz yüze terapiye kıyasla online terapi ücretleri daha uygun olmaktadır. Kişilerin bütçesini olumsuz etkilemeyecek ve iyilik haline bir an önce kavuşmalarını sağlayacak fiyatlar belirlenmiştir. Nasıl ki bir kişi fiziksel rahatsızlığı olduğunda doktora gidiyor, sorunu ertelemiyorsa, söz konusu ruh sağlığı olduğunda da bunu yapmalıdır. Ruhsal sorunlar, tıpkı bir kanser hücresi gibi tedavi edilmediğinde çoğalmaktadır. Dolayısıyla kişilerin durum ilerleme göstermeden tedavi olmalarında fayda vardır. Aksi takdirde rahatsızlık ilerleyecek ve kişi için daha zor bir hal alacaktır. Erken tedavi çözümü daha kolaylaştıracak ve daha az seansta çözüm bulunacaktır.

Online Terapi Fiyatları herkes için ulaşılabilir olması açısından uygun tutulmuştur. Ücretsiz online terapi diye bir şey yoktur. Ücretsiz terapi çok zor durumda olan danışanlara uygulanabilir ancak yine de onların bile sembolik bir ücret vermeleri faydalı olacaktır. Ücretsiz terapilerde kişi terapistini arkadaşı gibi görebilir, terapinin ciddiyetini ve sınırlarını belirlemek açısından danışanın ödeme yapması şarttır. Kurumumuz yine de fiyatları uygun tutmuş ve kişilerin iyilik haline ulaşabilmelerine yardımcı olmuştur. Bunun yanı sıra paket seanslarla avantajlı teklifleri ayrıca sunmaktadır.

Hemen bize ulaşın, uzman kadromuzdan Buraya Tıklayarak online bilgi alın!

Ücretsiz Terapiye Başlayın!

Kişinin evinden ayrılmasının mümkün olmadığı durumlarda da online olarak terapi görmesi mümkündür. Yüz yüze görüşme yapmak istemeyenlerin de bu yönteme başvurdukları görülmektedir. Yurtdışında yaşayan kişilerin, kendi dilinden ve kültüründen anlayan bir psikologdan destek almak istedikleri durumlara da rastlanmaktadır. Yurtdışında bu şartlarda danışmanlık hizmeti almanın imkânı olmadığı zamanlarda online psikolog devreye girmektedir.

Çevrimiçi terapist ödemeleri internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bazı durumlarda kredi kartı bilgilerini girerek, bazı durumlarda da belirtilen hesaba ödeme yaparak hizmetten faydalanmak mümkündür. Ödeme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Çorum Psikolog

Kişiye Özel Terapi Hizmetimiz İçin

Aşağıda ki Randevu Al Butonuna Tıklayarak

Ücretsiz Randevunuza Hemen Başlayın!

Adsiz tasarim 1 1

Randevu Al

Kimlere Online Terapi Hizmeti Önerilmemektedir?

Ağır hastalıklarda online olarak terapi seansları önerilmemektedir. Bu ağır hastalıklardan biri şizofren rahatsızlığıdır. Ayrıca intihar eğilimi olanlar ile 18 yaş altındaki kişiler için de online olarak terapi yöntemi önerilmemektedir. Bu durumda olanların yüz yüze terapiler alması gerekmektedir. Ayrıca durumu ağır olanlar için farklı yöntemlerin de uygulanması hatta ileri boyutlarda olanlar için de psikiyatrist kontrolünde ilaç tedavisi uygulanması gerekmektedir.

Online Terapi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Online Terapi Güvenli Midir?

Son derece güvenli bir hizmettir. Kişi kendi güvenli alanını oluşturduğu sürece herhangi bir sorun oluşmaz. Psikolog yine kendi çalışma odasında, kimsenin duyamayacağı bir şekilde seansı gerçekleştirir. Dolayısıyla kişilerin güvenlik ile ilgili bir kaygısının oluşmasına gerek yoktur. 

2. Online Terapi Olur Mu?

Pek çok hizmet gibi, çevrimiçi terapi hizmeti de, online platforma geçiş yapmıştır. Kişilerin yüz yüze aldıkları terapiden herhangi bir farkı yoktur. 

3. Kimler online seans alamaz?

Bazı kişilerin online seans almamaları daha doğru olmaktadır. Özellikle terapiye başkaları tarafından yönlendirilmiş bireyler, seansa odaklanmakta zorluk yaşayacaktır. Bunun yanı sıra;

 • İntihar ve başkalarına zarar verme düşüncesi olan kişiler,
 • Patolojilerin mani durumlarında yer alan kişiler,
 • Majör depresyon gibi ağır durumlarda olanlar,
 • Evden çıkma fobisi gibi geliştirilmiş bir takım fobileri olan hastalar, (bazı fobilerde çok ciddi etki sağlamasına rağmen, bazı fobilerde uygun olmamaktadır.)
 • Kişilik bozukluğu patolojisine sahip olan kişiler,
 • Hastane yatışı zorunlu kılınmış olan hastalar,

için online seans fikri uygun olmamaktadır. 

4. Online Terapi Ücretleri Nasıl Ödenir?

Kişiler çevrimiçi terapi ücretleri konusunda, internet üzerinden ödeme sağlanmaktadır. Dolayısıyla ödemeler internet bankacılığı aracılığıyla ilgili hesaba yapılır. Yani EFT/Havale Seçenekleri değerlendirilir. Ödemenin seans öncesinde yapılması uygundur. Ayrıca dekont bilgisinin ilgili kişi ile paylaşılması önem arz eder. 

5. Seans süreleri ne kadar sürmektedir?

Seans süreleri genellikle 45-50 dakika şeklinde ilerler. Ancak bazı özel durumlarda uzatılma şansı vardır. Bunun yanı sıra birey istediği zaman seansı sonlandırma hakkına sahiptir. 

Şimdi Aşağıda ki Butona Tıkla Online Ücretsiz Terapiye Başla!

Randevu Al

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.