• Telefon: 0545 724 8902
  • E-posta: destek@cevrimiciterapi.com

Online Psikolog

Yüz yüze yapılan psikoterapilerin yerini bazı durumlarda online terapiler almaktadır. Online psikolog sayesinde yüz yüze yapılan terapilerde uygulanan tüm yöntemler, görüntülü terapi sırasında da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kişinin kendini daha rahat hissetmesi sonucunda, online terapiden etkili sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Görüntülü konuşma yapma imkânı sunan platformlar aracılığı yapılan online seansların pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu seans tipinde kişinin rahat bir şekilde kendini ifade etmesi ve bu sayede sorunun çözümü için sorunun tespit edilmesi daha kolay olmaktadır.

Kimler Online Psikolog Desteği Almalıdır?

Yurtdışında yaşan Türklerin yoğun bir şekilde online terapilere başvurdukları görülmektedir. Bunun dışında yeni iş ya da sosyal bir ortama giren kişiler ile özel hayatında sorunlar yaşayan kişilerin de bu şekilde seansları sıklıkla tercih ettikleri görülmektedir. Bunun yanı sıra çevrimiçi psikolog desteği alan kişiler şöyle olmaktadır;

  • Fiziksel olarak engeli bulunan kişiler için bu tür seanslar büyük bir kolaylık olmaktadır.
  • Evden ayrılmalarında sakınca olanlar ya da bakmakla yükümlü oldukları kişileri bırakamayacak durumda olanların da online terapilerin rahatlığından faydalandıkları görülmektedir.
  • Online seanslar aracılığı ile şehir dışında ya da ülkeden uzakta bile bulunulduğunda terapi almak imkân dahilindedir. Kişi yurtdışında yaşıyorsa kendi dilinden ve kendi kültüründen anlayan bir psikoloğa ihtiyaç duyabilmektedir. Böyle durumlarda online psikolog yardımcı olmaktadır. Dünyanın neresinde bulunulursa bulunulsun seansa katılmak mümkündür.

Bazı durumda olanların yüz yüze terapi görmesi daha sağlıklıdır. Bu kesim içerisinde intihar eğiliminde olanlar bulunmaktadır. İntihar etme eğiliminde olanların online terapi yöntemini kullanması önerilmemektedir. Bunun dışında, şizofren hastası olanların da bu yönteme başvurmaması gerektiği belirtilmelidir. 18 yaşından küçük olanlar için de yüz yüze terapiler daha faydalı ve etkili sonuçlar sağlamaktadır. Ağır rahatsızlıkları bulunanların yüz yüze terapilerle ya da durum gerektirdiğinde psikiyatrist kontrolünde ilaç kullanması gerekebilmektedir. Böyle durumlarda online terapiler işlevsiz olmaktadır.

Çevrimiçi Psikolog Seans Süreleri Nasıldır?

Görüntülü konuşma şeklinde alınabilen terapi seansları, telefonda konuşma şeklinde de gerçekleşmektedir. Seans süreleri kişinin talebi ve sahip olduğu rahatsızlık durumuna göre belirlenmektedir. Seans süreleri genellikle 30 dakika ya da 45 dakika kadar sürmektedir. 60 dakika olarak uygulanan seanslar da bulunmaktadır. Kişinin talebi doğrultusunda seans sürelerine ilişkin düzenlemeler çevrimiçi psikolog tarafından yapılabilmektedir.

Online olarak alınan tedavinin kolay ödeme yöntemleri bulunmaktadır. İster kredi kartı aracılığıyla kart bilgilerini girerek, istenirse de belirtilen hesaba para transferi yaparak ödeme yapmak mümkündür. Bu sayede ödeme konusunda da kolaylıklar sağlanmaktadır. Online terapi ücretleri düşünüldüğünün aksine gayet makul seviyelerde bulunmaktadır.

randevu al

Online Psikolog ile Yüz Yüze Seanslar Aynı Mıdır?

Seanslarda kullanılan tüm yöntemler birebir aynıdır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile bu tür seanslara başvurulabilir. Kişilerin kendilerini rahat hissettikleri bir ortamda online psikolog desteği almaları kendileri için büyük bir avantaj olmaktadır. Bazı insanlar terapi merkezlerine gelerek tedavi sürecine katılmak istememektedir. Hatta bazıları sosyal çevrelerinin olumsuz tepkiler vermesinden çekindikleri için psikologlara başvurmamaktadır. Sağlıklı insanların toplumda rahat bir yaşam sürmeleri için her geçen gün psikologlara ulaşma imkanları artmaktadır.

Görüntülü konuşma yapmak için gereken tüm ekipmanlar, online olarak alınan terapi için yeterli olmaktadır. Online psikolog seansları için cep telefonundan ziyade dizüstü bilgisayar kullanmak daha işlevseldir. Bilgisayarın kameraya sahip olması ve mikrofonun bulunması da diğer gereken ekipmanlar arasında yer almaktadır. Bunun dışında herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmamaktadır. Çevrimiçi olarak sunulan bu hizmet her iki taraf içinde çok daha konforlu olmaktadır. Antalya Psikolog Antalya terapi merkezi

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.