• Telefon: 0545 724 8902
 • E-posta: destek@cevrimiciterapi.com

Online Psikiyatri

Ücretsiz Online Psikiyatri Hizmetimiz İçin Hemen Bize Ulaşın! Şimdi Randevu Alın!

Tüm Merak Ettiklerinizi Ücretsiz Bir Şekilde Sorun!

Adsiz tasarim 1

randevu al

Online psikiyatri, bu hizmete ihtiyacı olan ancak çeşitli sebepler dolayısıyla kurumlara gidemeyen kişilerin faydalanabilecekleri gelişmiş hizmetler arasında yer almaktadır. Neredeyse her hizmetin internet dünyasına taşındığı günümüzde, çevrimiçi terapi önemli konulardan bir tanesi haline gelmeye başlamıştır. Psikolojik olarak kendini iyi hissetmeyen bireyler, dışarıya çıkamadıkları durumda, bu hizmet işe yaramaktadır. Yüz yüze terapi ile aynı şekilde ilerleyen ve kişilerin rahatlamasına fırsat tanıyan bu hizmet, hem terapi, hem de psikofarmakoloji adı verilen ilaç tedavisini kapsamaktadır.

Çoğu kişi terapi konusuna ikna olsa da, farmakoloji konusunda endişelere kapılmaktadır. Psikiyatristler karşılarındaki hastayı tanımakta, aynı yüz yüze konuşmada olduğu kadar ciddi ve net bir ortam içerisinde, ilaç takviyesi sağlamaktadır. İlaçların raporları ve reçeteleri, tıpkı hastane sistemi gibi girilebilmektedir. Kişinin tanınması ve ilacının buna göre yazılması, olası yan etkilerin yoğunluğunu ve sıklığını azaltmaktadır. Çünkü kişinin ruh sağlığı için en uygun olacak ilaç fırsatları sunulmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle genç hastalarda, uykuyu kaçıracak veya uyku ihtiyacını arttıracak ilaçların yazılmamasına önem gösterilmektedir. Çevrimiçi psikiyatri kişilere işlevsellik kazandırmak amacıyla hizmet vermektedir, dolayısıyla hasta için en doğru ilaçların kullanılması gerekmektedir.

Psikiyatrist Nasıl Online Terapi Verir?

Online terapi psikolog ve psikiyatrist aracılığıyla sağlanan, güvenli ortamın oluşturulabildiği her yerde verilebilen kapsamlı bir hizmettir. Kişiler kendilerini en uygun hissettikleri yerde ve en uygun hissettikleri zamanda bu hizmete başvurma şansına sahiptir. Ruh sağlığı uzmanları evde, okulda, işyerinde ve daha pek çok yerde görüşme sağlar. Görüşmeler “Skype, Google Duo, Whatsapp” gibi platformlar üzerinde gerçekleşir. Kişi sağlanan üstün hizmet sayesinde evden çıkmak zorunda kalmadan, ruh sağlığı hizmeti alır.

Ücretsiz Online Psikiyatri Hizmetimiz İçin Hemen Bize Ulaşın! Şimdi Randevu Alın!

Tüm Merak Ettiklerinizi Ücretsiz Bir Şekilde Sorun!

Adsiz tasarim 1 1

randevu al

Online Psikiyatri İşleyişi

Çevrimiçi psikiyatri hizmeti, kişilerin kısa süre içerisinde randevu oluşturabilecekleri ve hizmetten faydalanabilecekleri bir sistem üzerinde geliştirilmiştir. Psikoloji alanında büyük farkındalık yaratmış olan bu hizmet, yüz yüze terapi kadar etkili ve zaman zaman yüz yüze terapiden çok daha konforludur. Online Terapi:

 • 45-50 dakikalık seanslardan oluşan bir süreçtir.
 • Danışan site üzerinde istediği psikiyatristten randevu oluşturabilme ve psikiyatristin özgeçmişini yakından takip edebilme şansına sahiptir.
 • Danışanlar ödemeleri kredi kartı, banka kartı ve eft/havale aracılığıyla kolay bir şekilde, seans öncesinde yapar.
 • Kişi kendisi için en uygun olan saati belirleme şansına sahiptir.
 • Psikiyatrist yoğunluğuna göre, gece veya akşam seansları da sağlar. Bu yüz yüze terapinin sağlayamadığı bir hizmettir.

Hemen bize ulaşın, uzman kadromuzdan Buraya Tıklayarak online bilgi alın!

Ücretsiz Psikoterapiye Başlayın!

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

Psikolog veya psikiyatrist aracılığıyla gerçekleştirilen seans, evden çıkmakta güçlük yaşayan bireylerin başvurduğu bir hizmettir. Elbette bu gruba evden çıkmaktan korkan bireyler dahil değildir, çünkü bu durum hastalığın pekişmesine neden olur. Psikiyatrist bu hastalarda ilk birkaç seansı online gerçekleştirir. Ancak asıl fayda zaman içerisinde yüz yüze terapiye alışarak gerçekleşir. Online Terapi:

 • Evde bakmakla yükümlü olduğu hasta veya çocuk bulunan bireyler,
 • Online terapi almak istediği psikolog veya psikiyatri şehir dışında ya da çok uzakta bulunan bireyler,
 • Evden çıkmaya engel olarak fiziksel bir rahatsızlığı bulunan bireyler,
 • Yurtdışında yaşamakta olan ancak kendi ana dilinde terapi almak isteyen bireyler,
 • Pandemi döneminde karantinada bulunan ya da tedbir amaçlı dışarıya çıkmak istemeyen bireyler,
 • Ailesini veya çevresini terapi aldığından haberdar etmek istemeyen, evde kendini çok daha rahat hisseden bireyler, için büyük fayda sağlamaktadır.

Online Psikiyatri Kimler İçin Uygun Değildir?

Online psikiyatri herkesin kolaylıkla faydalanabileceği bir hizmettir. Fakat bazı hastalar için kesinlikle uygun olmamaktadır. Bu tarz hastaların hastaneye yatması gerekir. Ya da yüz yüze görüşülmesi zorunlu olan hastalar olabilir. Çünkü terapi esnasında terapiyi bırakıp gitmek, devam etmemek ya da devam ediyormuş gibi gösterip aslında tedaviden tamamen kopmak gibi durumlar söz konusu olabilir. Online Terapi:

 • İntihar düşünceleri olan ve çevresine zarar verme ihtimali bulunan bireyler,
 • Halüsinasyon ve sanrıları olan bireyler,
 • Hastalığın manik dönemlerinde bulunan ya da çok ağır depresif tablo gösteren bireyler,
 • Alkol ve diğer maddelere bağımlı olan bireyler,
 • Başkasının zorlamasıyla terapiye katılan, ağır kişilik bozukluğu olan bireyler,
 • Sosyal fobi veya agorafobi gibi hastalığın pekişme ihtimalinin bulunduğu hastalar (ilk başlarda kabul görebilir)

için kesinlikle uygun değildir. Psikolog ve psikiyatri uzmanları, son derece kontrollü bir şekilde, yüz yüze terapiyle tedavilerini gerçekleştirir. Hatta bazı durumlarda zorunlu hastane yatışı da gerekir. Ayrıca bu hastaların ilaca devamlılıkları büyük önem taşımaktadır. Bu noktada kontrol hasta yakınlarında olacağından dolayı, takibinin iyi yapılması da çok önemli bir noktadır.

Online Psikiyatri Hizmetinde Mahremiyet Nasıl Sağlanır?

Pek çok danışan çevrimiçi psikiyatri hizmetinin güvenilir olup olmadığı konusunda endişeler yaşamaktadır. Oysa bu hizmet diğer terapi yöntemlerine kıyasla çok daha güvenilir bir seçenek olmaktadır. Kişi kendi güvenli alanını oluşturup mahremiyetini sağlar. Zaten psikolog veya da psikiyatrist ile yapacağı sözleşmelerin tamamı geçerli olmaktadır. Yani psikolog ya da psikiyatristin izinsiz yayını kayıt etme ya da başkalarıyla paylaşma gibi bir durumu kesinlikle söz konusu olmamaktadır. Ayrıca kişiler dilerlerse takma ad kullanarak da bu hizmetten faydalanabilme şansına sahip olacaklardır.

Online Psikiyatri Fiyatları

Online psikiyatri fiyatları hizmeti verecek psikiyatristin tercih edeceği fiyatlandırmaya göre farklılık göstermektedir. Yüz yüze terapi ile çevrimiçi terapi arasında seans ücreti farkı bulunmamaktadır. Çünkü burada önemli olan seansın nasıl gerçekleştiği değil, aynı etkiyi sağlayıp sağlamadığı, psikiyatristin zamanını ne ölçüde aldığıdır. Fiyatlandırma konusunun psikiyatrist ile birebir konuşulup, uzlaşmaya bağlanması gerekmektedir.

Online Psikiyatri Hizmeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ödemeler nasıl gerçekleştirilmektedir?

Ödemeler kredi kartı/banka kartı aracılığıyla direkt siteye yapılabileceği gibi, eft/havale yoluyla psikolog ya da psikiyatristin banka hesabına da yapılabilmektedir. Ödemeler seans öncesi, haftalık ya da aylık olarak gerçekleştirilebilir.

İstediğim zaman bırakabilir ya da psikiyatristimi değiştirebilir miyim?

Online terapi de tıpkı yüz yüze terapi gibi, kişinin isteği üzerine gerçekleştirilen bir hizmettir. Kişi istediği zaman terapiyi bırakabilir ya da ara vermek isteyebilir. Ayrıca psikiyatrist ile kurulan terapötik ilişki, terapinin başarılı olabilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Kişiler enerjilerinin tutmadığı psikiyatristleri değiştirme hakkına sahiptir, ayrıca psikiyatrist de başka bir meslektaşına yönlendirme sağlayabilir.

Online Psikiyatri ilaç yazar mı?

Psikiyatri gerekli gördüğü durumlarda ilaç yazabilir ve danışana reçete edebilme şansına sahiptir. İlaçları kullanıp kullanmamak danışanın inisiyatifindedir.

Terapi Ne Kadar Sürmektedir?

Terapi genel olarak 45-50 dakika sürecektir, danışanlar istediği zaman terapiyi sonlandırabilme şansına sahip oldukları gibi, ihtiyaç halinde bu süreler uzatılabilmektedir.

Çevrimiçi Terapi Yüz Yüze Terapinin Sağladığı Başarıyı Sağlayabilir Mi?

Çevrimiçi terapi de yüz yüze terapi kadar etkili bir hizmettir. Uygulanan teknikler değişiklik göstermeyecek, yalnızca fiziksel bir mesafe oluşacaktır. Bazı durumlarda daha konforlu olmakla birlikte, kişi arz ettiği güvenli alanı kendi başına oluşturabilme şansına sahip olmaktadır.

Online Terapi Ne İşe Yarar?

Bireylerin kendilerini rahatça ifade edebildikleri bir ortam sağlama hizmeti olan çevrimiçi terapi, kişilerin duygusal ve psikolojik sorunlarıyla baş edebilmesine fırsat tanımaktadır. Bu anlamda en başarılı olduğu tanılar: yaygın anksiyete, fobiler, depresyon, somatizasyon bozuklukları (sebebi bulunamayan fiziksel semptomlar), panik atak şeklindedir.

Hoş geldiniz

Konuk yazar olarak giriş yapıyorsunuz

Şifrenizi geri alın

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.