Konya Psikolog

Yaşamın herhangi bir alanında deneyimlenen içsel sıkıntı, düşünce sapmaları ve ruhsal her nokta ile ilgilenen kişilere psikolog denir. Psikoloji alanında bulunan her meslek mensubu bireyin içsel sıkıntılarını kurtulmasını sağlarken aynı zamanda gündelik yaşamını istenen düzeye çekmekle çalışır. Psikologlar farklı eğitimleri alarak bu unvana erişirler. İlgilendikleri alan ve problemler oldukça çeşitlilik gösterir. Temel de amaç ise bireyi mevcut durum dışına çıkarmak ya da düşünce değişimi sağlamaktır. Psikologlar her bireyle çalışabilirler. Kişilerin üst düzeyde bir psikolojik problem ya da tanı almasına gerek yoktur. Yaşamına dair sıkıntı yaşadığı herhangi bir korku, kaygı durumunda terapi sürecini Konya psikolog çalışanları ile başlatmaları mümkündür.

Konya Psikolog İlgilendiği Konular

Toplumumuzda maalesef psikolog, psikolojik danışman ya da psikiyatrilere yönelik ön yargılar hala bulunmaktadır. Terapi sürecine katılmış kişiler için ‘’deli, manyak’’ gibi değişik ve oldukça yanlış düşünceler bulunmaktadır. Ancak psikologlar danışanlarına asla bu gözle bakmazlar. Üstelik her bireyin terapi sürecine katılması da oldukça mümkündür. Psikologların çalıştığı konular bu yüzden çeşitlilik gösterir:

  • Yükseklik, karanlık gibi genel fobiler,
  • Toplum önünde ya da arasında bulunmakta zorluklar,
  • Panik atak, manik depresif gibi psikolojik tanılar,
  • Çeşitli madde bağımlılığı,
  • Ergen ya da çocuk dönemlerinde gelişen farklı duygulanım problemleri,
  • Çiftler arası problemler bunlardan sadece birkaçıdır.

Görüldüğü üzere psikologlar sadece psikolojik tanılı bireylerle değil aynı zamanda gündelik hayatı etkileyen her konu hakkında çalışma alanı bulabilmektedir. Kişiler gündelik yaşamına engel olduğunu düşündüğü duygu, düşünce ya da davranış için başvurabilir.

Konya Psikolog Ücretleri

Terapi yardımı almak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen durum hiç şüphesiz ücretlerden geçmektedir. Terapi ücretleri her seans üzerinden oluşturulmaktadır. Başta ya da sonra toplu bir ödeme gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Çünkü seansların ne derece uzun süreceğini baştan net olarak belirleyebilmek zordur. Ortalama bir seans sayısı belirlense de bu kesin olmamaktadır. Bundan dolayı her seans ayrı bir ödeme söz konusudur. Bununla birlikte ücretler psikologlar arasında farklılaşır. Terapistlerin aldığı eğitim ya da ilgilendiği konu değişimin temel sebebini oluşturur. Kliniğimiz içerisinde hizmet veren Konya psikolog tarafından belirlenen ücretler eğitimleri neticesinde şekillenmiştir ve her bireye uygundur.

İster Klinikte İster Online Terapi Fırsatları

Kimi danışanlarımız klinik içerisinde yüz yüze terapi gerçekleştirmek isterken kimisi buna imkan yaratmamakta ya da zaman bulamamaktadır. Konya psikolog çalışanları olarak online terapi hizmetini danışanlara sunmaktayız. Yüz yüze terapiden tek değişik yanı farklı mekanlarda gerçekleşmesidir. Sürekliliği ve profesyonelliği konusunda hiçbir farkı olmayan bu süreç sağlanabilmektedir. Ücret konusunda da değişim olmamaktadır. İstekleriniz doğrultusunda süreci internet üzerinden de sağlamak mümkündür. Ayrıca gizlilik konusunda da diğer terapilerde olduğu gibi burada da titizlikle oluşturulmaktadır. Kliniğimize ulaşarak gerekli bilgileri almanız mümkündür.

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al