Karaman Psikolog

Psikolog, insanın yaşamına dair her olayla ilgilenen ve danışanların hayatında değişikler yapmasında etkili olan kişilere denir. Uygulanan terapi süreçleri neticesinde kişinin sahip olduğu duygu ve düşünceleri inceleyerek belirli bir sonuç hedeflenir. Sonuçları Karaman psikolog değil, danışan yani sizler tarafından belirlenir. Psikolog burada karanlık bir yolu aydınlatan lamba gibidir. Gidilecek yolu birey kendisi belirlerken kişinin göremediği durumları fark etmesini sağlayarak farklı yollar oluşturmasında yardımcı olmaktadır. Kişilerin yaşam sorumluluğunu alması noktasında da oldukça etkili olan bir durumdur. Aynı zamanda psikolojik tanı almış kişiler içinde terapi süreçleri oldukça önemlidir. Alınan tanılar kişinin hayatını olumsuz etkilediğinden bir müdahaleye ihtiyaç duyulmaktadır.

Karaman Psikolog Katkıları Nelerdir?


Kişiler hayatlarının kimi noktalarında bir danışmana, yol göstericiye ihtiyaç duymaktadır. Danışılacak konu oldukça değişiklik gösterebilir. Ancak psikoloji gibi ciddi bir konuda yardım alınırken uzmanlara danışmak büyük önem taşır. Çünkü terapi süreci arkadaşlar arasında yapılan dertleşmelerden oldukça farklı ve profesyoneldir. Karaman psikolog kişileri tarafından sunulan terapilerin birden çok katkıları bulunur:

 • Kişi hayatındaki problemi daha iyi tanımlar,
 • Kimi konuları kabullenip gerçekleri görür,
 • Yaşanılan sıkıntılara farklı çözüm yolları oluşturulur,
 • Yaşamı daha sağlıklı ve yaşanabilir kılınır,
 • Varsa alınan psikolojik tanının olumsuz yanlarını en aza indirilir.

Terapi süreçlerinin profesyonel bir kişi tarafından sunulması bu ve bunun gibi birçok olumlu sonucu getirmesi kaçınılmazdır.

Terapi Ücretlerini Belirleyen Unsurlar

Psikologlar tarafından verilen terapi süreçlerinin maddi karşılığı belirli unsurlara göre belirlenir. Değişik etkenlerin söz konusu olduğu bu noktada her klinik ya da psikolog farklı bir ücreti ortaya koymaktadır. Terapi seanslarının ücretleri her seans üzerinden belirlenmektedir. Toplu bir ödeme söz konusu olmamakla birlikte ön görüşmede belirlenen ücret zaman içinde değişmez ve sabit olmaktadır. Terapi ücretlerinde genel olarak belirli olan etkenler:

 • Psikolog kişinin tanınırlığı,
 • Terapi sürecinde ele alınan konu,
 • Terapi sürecinin uzunluğu,
 • Kimi zaman terapilerde uygulanan testler,
 • Çalışılan klinik prosedürleri,
 • Çevre psikologların seans ücretleri olarak yer alır.

Tüm bunlar çerçevesinde psikolog ya da klinik tarafından bir ücret ortaya konmaktadır. Kliniğimizde çalışan psikologlar danışanları ile yaptıkları ön görüşmeler sırasında ücret konusunda gerekli bilgileri vermektedir.

Terapilerde Yeni Olanaklar: Online Terapi

Terapiler Karaman psikolog çalışanları tarafından sürekli olarak gerçekleştirilen süreçlerdir. Kesintiye uğramaması zorunlu olmadıkça önem taşımaktadır. Bu durumdan dolayı terapi esnasında devamlılık açısından alternatif imkanlar kişilere sunulmaktadır. Online terapi bu durumlar için oldukça iyi bir seçenektir. Özellikle şehrinde klinik bulunmayan kişiler için ya da müsait zamanları farklı olan kişiler için etkili bir yöntemdir. Online terapi internet üzerinden yüz yüze gerçekleştirilen ve diğer terapilerden farksız olarak gerçekleştirilmektedir. Gerekli konuşma ve uygulamalar yine bu sayede gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda yüz yüze terapiden farksız olarak sonuca ulaşma noktasında etkisi de farksızdır. Mekandan bağımsız terapi süreçleri mümkündür.

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al