Kahramanmaraş Psikolog

Terapi süreci, özel bir ortamda uzman tarafından gerçekleştirilen durumdur. Katılım sağlayan kişiye danışan denmektedir. Özel bir uzmanlık gerektiren bu süreç herkes tarafından gerçekleştirilemez. Temel amaç kişinin yaşadığı durum, olay ya da korkularına karşı bakış açısını değiştirmek yatmaktadır. Sahip olunan duygu, düşünce ve davranış hayatı direkt etki ettiğinden rahatsız olunan durumun çözümü de bunların altında yatmaktadır. Tam olarak danışanın iç dünyasına yolculuk olarak adlandırılan bu süreç Kahramanmaraş psikolog bireyleri tarafından profesyonel bir şekilde sağlanmaktadır. Sürece katılmak isteyen birey problemi ne olursa olsun gerekli ilgi ve müdahaleyi bulabilmektedir.

Gizlilik Konusunda Belirlenen Standartlar

Danışanların terapi sürecinde en çok çekindiği konular arasında gizlilik gelmektedir. Paylaşılan anı ve olayların üçüncü bir kişi tarafından bilinme olasılığı kişiyi çok tedirgin eden bir durumdur. Bu noktadaki düşünceler yapılacak paylaşımları da doğrudan etkilemektedir. Kahramanmaraş psikolog çalışanları gizlilik konusunda belirli önlemler almaktadır:

 • Gizlilik konusunda gerekli bilgileri danışan ile paylaşmak,
 • Terapi sürecinde paylaşılan her konunun orada kalması ve dışarı taşınmaması,
 • Terapi sırasında alınan notların özel dosya ve alanlarda saklanması,
 • Bilgisayarda şifreli sisteme sahip alanlarda muhafaza edilmesi
 • Gerekli etik ilkelere bağlı kalarak ilerlemek.

Bunun gibi alınacak önlemler neticesinde danışanlara gerekli güveni sağlamak önemlidir. Danışan ancak kendini rahat hissettiği ortam içerisinde kendisini açıp ifade edebilecektir. Kliniğimizde bulunan psikologlarımız bu konuda özenli hareket etmektedir.

Her Psikolog Farklı Terapi Deneyimi Sağlar

Lisans eğitimi psikoloji alanında belirli bir standart oluştursa da psikologların alacağı uzmanlık eğitimleri farklı alanlara yönelmesini sağlamaktadır. Oluşan bu değişik alanlar her psikoloğun danışana değişik deneyimler yaşatmasına sebep olur. Danışan getirdiği problem ya da duygu neticesinde kendisine uygun terapist tercihinde bulunmalıdır. Örneğin, ergen duygu durum değişikliği konusunda yardım bekleyen birey yetişkin alanında uzmanla değil ergenlik döneminde uzmanlık sağlayan terapiste başvurması gerekir. Bu alınacak sonucu da daha istenen düzeye taşıyacaktır. Aynı zamanda sonuca giden yolda süreyi de kısaltabilecektir. Danışanların bu anlamda her psikologtan alacağı verim ve yaşantı değişiklik gösterecektir.

Kahramanmaraş Psikolog Fiyatları

Psikologlar belirli bir kliniğe bağlı olarak ya da bağımsız çalışma imkanı bulabilirler. Uzmanlık alanları neticesinde çalışma alanları değişiklik gösterir. Özel sektörde yer bulan Kahramanmaraş psikolog çalışanları bu noktada fiyatlarda da değişikliğe sebep olmaktadır. Ücretlerin değişiklik sağlamasında temel sebepler:

 • Kliniğin bulunduğu konum
 • Terapistin uzmanlık alanı,
 • Danışanın getirdiği problemler,
 • Kimi psikologların süreç içerisinde kullandığı özel teknik ya da testler,
 • Online ya da yüz yüze terapi,
 • Terapi sürecinin uzunluğu,
 • Terapistin tanınırlık düzeyi bulunur.

Kliniğimizde bulunan psikologlarımızın her biri farklı alanlarda uzmanlık geliştirmiştir. Ergen ve çocuk, yetişkin, çift terapisi, kaygı ve fobi gibi çok değişik konularda hem yüz yüze hem online terapi fırsatını sizlere sunmaktayız. Ücretlendirmelerimiz her bütçeye uygun düzenlemekte ve profesyonel olarak sağlanmaktadır.

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al