Hatay Psikolog

Ruh sağlığı birey ve toplumun istenen bir düzeyde ilerleyebilmesi, kişilerin hayatında istenilen sonuçları elde edebilmesi adına oldukça önemlidir. Fiziksel sağlık adına bireyler tarafından gerekli birimlere başvurular oldukça çokken ruhsal sağlık adına bu başvurular yeterli düzeyde olmamaktadır. Kişiler yaşadıkları sorunlara değişik çözümler getirebilmek için uğraşırken bir yandan da sorunlarını küçümsemekte ya da çözümsüz görebilmektedir. Ancak burada büyük yanılgılar bulunmaktadır. Temelde bilgi eksikliği ve ön yargı bulunmaktadır. Hatay psikolog ruh sağlığı açısından bireylere bilgilendirmeler yapmakta oluşan bu yargıları kırarak ilerlemektedir. Her bireyin terapi almaya hakkı bulunmaktadır bunun için kliniklerimize başvurabilirsiniz.

 Hangi Kişiler Psikologlara Başvurabilir?

Psikoloji çeşitli alanlara çalışmalar oluşturabilmekte ve yer bulabilmektedir. Psikologlar da bu çerçeve de çeşitli kişi, konu ya da olaya eğilebilmektedir. Daha önce terapi deneyimi sağlayamamış kişiler bir uzmana danışıp danışmama konusunda kararsız kalabilmektedir. Peki kimler Hatay psikolog çalışanlarına terapi için başvurabilir:

  • Farklı konularda kaygıya sahip kişiler,
  • Günlük yaşantısında problem yaşayanlar,
  • Belirli bir fobi/korkuya sahip olanlar,
  • Uyku, beslenme gibi bozukluklara sahip bireyler,
  • Klinik olarak tanı almış kişiler başvurabilmektedir.

Ancak burada bahsi geçen sorunlar sanıldığı kadar büyük olmayabilmektedir. Gündelik olarak hayatınızın ilerleyişini bozan ve sizleri rahatsız eden durumlar için psikologlara başvurabilir bu konuda destek alabilirsiniz.

 Hatay Psikolog Fiyatları

Terapi süreçlerinde bireylerin merak ettiği ve araştırdığı ilk konular arasında ücretlendirmeler gelmektedir. Terapi ücretlendirmeleri seans başına gerçekleştirilmekte ve her psikolog açısından değişmektedir. Değişim olmasının sebepleri arasında özel bir sektör olduğundan belirlenmiş standartlarının olmaması gelmektedir. Ancak klinik çalışanlarımız tarafından ücretlendirmeler piyasa değerinin üstünde olmamaktadır. Aksine kişileri zorlamayacak hatta öğrenci gruplarına da uygun olarak sağlanmaktadır. Maddi kazanç ile birlikte manevi açıdan bir yardımı önemseyen psikolog çalışanlarımız bu düzeyde standartlar oluşturmaktadır. Alınan eğitimler ile birlikte ilerlenecek konu düzeyine göre fiyatlandırmalar belirlenip ön görüşme sırasında danışanlara iletilmektedir. Çevre psikologların ücretleri de baz alınarak aşırıya kaçmadan her bireyin terapi alabileceği fiyatlar bireylere belirtilmektedir.

 Profesyonel Online Terapi İmkanı

Online terapi ruh sağlığı alanında belirli bir zamandır yer almaktadır. Hatay psikolog unvanına sahip meslektaşlarımız online terapi konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Özellikle COVİD-19 ile birlikte online terapiler oldukça sık tercih edilir olmaktadır. Klinik çalışanlarımız bu noktada:

 

  • Yüz yüze terapiden farksız olarak süreci belirlemek,
  • Uygun ücretlendirmeleri oluşturmak,
  • Profesyonel şekilde planlamaları gerçekleştirip uygulamak,
  • Uzaktan terapiye uygun etkinlikler belirlemek,
  • Sürekli, kesintisiz seansları ilerletmek dikkat ettiğimiz hususlar arasında yer almaktadır.

Seans sırasında psikologlarımız kendilerine özel alanlarda gizlilik konusuna dikkat ederek sizlere yardımcı olmayı hedeflemektedir. Yüz yüze seanslardan farksız olarak tüm kural ve koşullara dikkat edilmektedir. Süreç aksatılmadan ve sürekli olarak sağlanmaktadır. Bireyler ile planlanan süreç getirdikleri konular üzerinden işlenmekte ve bu noktada hedeflenen iç görü kazandırılmaktadır.

 

 

 

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al