Gülten Şarlak – Uzman Psikolog

Eğitim gördüğü vakıf üniversitesinde burslu olarak eğitim gördüm ve onur öğrencisi olarak mezun oldu. 1 yıl İngilizce Hazırlık eğitimi aldı ve stajyer psikolog olarak çalıştı. Sevinç Koleji’nde ilköğretim çağındaki çocukların rehberlik ve danışma bölümünde eğitim , başarı ve gelişimlerini takip etti. Ailelerini bilgilendirdi. Görüşmeler yaptım. Bakırköy Adliyesi 3.Çocuk Mahkemesi’nde çocuklar üzerine çalıştı. Ayrıca 8-9 Mayıs 2014 tarihlerinde Beykent Üniversitesi tarafından gerçekleşen IV.Psikoloji Günleri Programı’nı başarıyla tamamlayıp katılım sertifikası almaya hak kazandı. Prof. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde psikoz servisinde hastaların durumlarını inceledim.Rorschach ve MMPI testine gözlemci olarak katıldı.


1 yıl Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu (PICTES) projesinde psikolojik danışmanlık yaptım.Çocuk,ergen ve yetiskin polikliniginde psikolog olarak hizmet vermekte ve danışan görmekteyim.
Kanald , atv, businesstv gibi kanallara konuk olarak katılıp psikolojiye dair bilgiler verdim.
456 saatlik Aile Danışamanlığı eğitimini tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanı almaya hak kazandım.
26 saatlik EMDR ( göz hareketleriyle duyarsızlaştirma) yöntemi uygulayıcı eğitimini alarak ‘EMDR terapisti’ ünvanı almaya hak kazandım.
50 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi alarak ‘BDT Terapisti’ ünvanı aldım.

Özgüveni yüksek ,diksiyonu düzgün, derslerinde başarılı,kendini geliştiren , çalışkan, azimli, pratik zekaya sahip, yeniliklere acik ve idealist bir bireyim.Hayat felsefem yaptığım işin en iyisini yapmak. .


Sertifikalar

; İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sertifikası, MMPI Uygulayıcı Sertifikası, WISC-R Uygulayıcı Sertifikası, Etkili İletişim Teknikleri Sertifikası, Girişimcilik Sertifikası, Pedagojik Formasyon Sertifikası , Beykent Üniversitesi IV.Psikoloji Günleri Katılım Sertifikası, Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi Oryantasyon Eğitimi Katılım Sertifikası ( Suriyeli Öğrencilere Yönelik Okuma Eğitimi, Göç Sosyolojisi, Türkçe Dil Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Eğitim Psikolojisi ve Rehberlik, Travma Sonrası Stres Tepkileri, Dezavantajlı Çocuklarla Çalışma Yöntem ve Teknikleri vb. ), Savaş ve göç mağduru çocuklara yönelik Psikososyal Müdahele Eğitimi Sertifikası, Aile Danışmanlığı Sertifikası, EMDR uygulayıcı sertifikası.

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al