Artvin Psikolog

Ruh sağlığı alanı dünyaya nazaran ülkemizde geç başlayan ya da geç önem kazanan bir alandır. Kişiler fiziki sağlığı kadar ruh sağlığına da büyük önem vermelidir. Özellikle gelişen dünyada fazla baskı, korku ve kaygı yaşayan bireyler çevrenin de etkisiyle psikolojik rahatsızlıklara denk gelmektedir. Özellikle psikolojik tanı almış bireyler adına terapiler büyük önem taşır. Ancak sadece tanı almış kişiler değil, hayatının gidişatında aksaklıklar bulunan herkes bir psikoloğa, psikolojik danışmana başvurabilmektedir. Ruh sağlığının yaşama etkileri asla yadsınamaz düzeydedir. Bu anlamda kişiler varsa ön yargılarını kırarak gerekli bir terapiste başvurmalı ve gerekli yardım sürecini başlatmalıdır. Artvin psikolog çalışanları da bu anlamda bireylere yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Uzman Psikolog Kimdir? Nasıl Olunur?

Psikologlar dört senelik lisans eğitimi almış kişilerden oluşmaktadır. Ancak kişiler bunun ötesine geçerek uzmanlık derecesi alabilirler. Ruh sağlığı alanında çalışan psikolog ya da psikolojik danışmanlar uzmanlaşabilirler. Bu alanlardan mezun olan kişiler lisans eğitiminin yanı sıra psikoloji alanındaki herhangi bir konu hakkında iki senelik yüksek lisans yapılması gerekir. Yapılacak bu yüksek lisans sonrası ‘uzman klinik psikolog’ unvanı elde edilir. Tahmin edileceği üzere alınan bunca eğitim neticesinde Artvin psikolog çalışanları daha çok yeterliliğe ve bilgiye sahip olmaktadır. Terapi sürecini de doğrudan etkileyecek olan bu unsur danışanların sorunlarına eğilme konusunda etkili olmaktadır.

Terapi Sürecine Dair Bilgiler

Daha önce terapi deneyimi olmayan kişiler belirli ön yargılara sahip olabilmektedir. Ön yargı ile gelen danışanlar terapi sırasında alınacak faydayı olumsuz etkileyebilmektedir. Bundan dolayı kişilerin biraz da olsa bilgiye sahip olması önemlidir. Terapi süreci hakkında bilinmesi gerekenler:

  • Terapi özel alanlarda (terapi odalarında) gerçekleştirilir,
  • Seanslar belirli bir süre içerisinde olur,
  • Psikolog tavsiye vermez, öneri de bulunmaz,
  • Süreç içerisinde danışan daha aktif olmaktadır,
  • Terapi süreci içerisinde uyulması gereken birkaç kural bulunmaktadır,
  • Danışan sürece ne kadar katılırsa süreç o kadar sağlıklı ilerlemektedir.

Terapiler aynı zamanda sadece yüz yüze değil, online yöntemi ile gerçekleşebilmektedir. İmkanı olmayan danışanlara kliniğimiz çerçevesinde psikologlar tarafından online terapiler etkili bir şekilde sağlanmaktadır.

Artvin Psikolog Ücretleri

Terapiler neticesinde belirlenen ve danışanlara genellikle ön görüşme neticesinde psikolog ücretlerine dair bilgiler verilmektedir. Toplum arasında Artvin psikolog ücretleri hakkında genel yargılar bulunabilmektedir. Ancak doğru bilgiyi klinik ya da psikologlardan almak mümkündür. Fiyat skalası oldukça geniş olduğundan her birey kendisine uygun ücreti bulması olanaklıdır. Kliniğimiz tarafından danışanlara verilen ücret bilgileri saydam bir şekilde belirlenerek sunulur. Çevrenin etkisi ile birlikte giderler de göz önüne alınır. Bireyler ücretleri duyduğunda genellikle çok olarak algılayabilir. Fakat seanslar arası süre genellikle 3-4 haftada bir olduğunda ücretler bireyi zorlamamaktadır. Üstelik psikolojik problemler geç çalışıldığında tedavisi de uzun sürdüğünden kısa sürede başvurulduğunda daha ucuz bir şekilde problemi atlatmak mümkündür.

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al