Adana Psikolog

Psikoloji, insan duygu düşünce ve davranışlarını inceleyen çok kapsamlı bir bilim dalıdır. Psikoloji eğitimini tamamlamış kişilere ise psikolog denilmektedir. Günümüzde birçok farklı alanda çalışmalar gösteren psikologlar bulunmakla birlikte Adana psikolog çalışanları da sizlere yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bireysel ve toplumsal olarak farklı konularda psikolog çalışmaları gerçekleştirilmektedir. İster bir korku ya da kaygı isterse toplumu derinden sarsan bir olay olsun. Psikologlar bu alana yoğunlaşarak farklı bakış açıları ile olayı yeniden adlandırmayı sağlamaktadır. Aynı zamanda kişiler aldıkları eğitimler neticesinde çocuk, ergen ya da yetişkin gibi değişik yaş dönemleri ile terapiler sağlayabilmektedir.

Kurumlara Göre Değişik Çalışmalar

Bireylerin psikologlara başvurabilmeleri değişik sebeplerden ötürü olabilmektedir. Ancak toplumda oluşan ön yargı genellikle ‘sorunlu’ insanlara yönelik sağlandığı yönündedir. Bakıldığında bu düşünce oldukça yanlıştır. Çünkü Adana psikolog mesleğindeki her birey kişilere öncelikle bir etkiletme yapmaksızın yaklaşmaktadır. İnsanlar ileri düzeyde psikolojik sorunlar için başvurabileceği gibi aynı zamanda günlük yaşamını daha sağlıklı hale getirebilmek için de başvurularda bulunabilmektedir. Bunun yanı sıra psikoloji çok geniş bir kapsama sahiptir. Bunlar arasında:

  • Adli psikolojisi,
  • Spor psikolojisi,
  • Endüstri psikolojisi,
  • Eğitim psikolojisi gibi birçok dal bulunur.

Psikologlar bulundukları her kurum adına çeşitli etkinlik ve terapi süreci oluşturabilmektedir. Yalnızca çalıştığı kuruma göre değil aynı zamanda bu kurumdan gelecek kişiler adına da farklılaşmalar söz konusu olabilmektedir. Mesela Adana psikolog çalışanları spor konusuyla ilgili bir bireye sahip olduğu korkular ya da özgüvensizlik konusunda katkılar sağlayabilmektedir. Kişilere sahip oldukları duygularına farklı bakış açılarıyla yaklaşmalarını sağlayarak ileride bu durumları kolayca atlatmalarına sebep olmaktadır. Bununla birlikte endüstri psikolojisi konusunda ise gerekli kurumların kendilerine başvurmaları neticesinde çalışanlara motivasyon ya da daha etkili çalışma yöntemleri konusunda bilgilendirmeler yapabilmektedir. Aktif olarak sahada çalışan psikologlar bunun gibi birçok farklı noktada insan ve toplum sağlığı adına çalışmalarını sergilemektedir.

Adana Psikolog Seanslarında Ücretlendirmeler

Terapiler kişilerin gelişmeleri ve sürece katkıları neticesinde farklı vakitler alabilmektedir. Kişilerin yani danışanların katkısı her ne kadar fazla olursa süreç giderek kısalmaktadır. Aynı zamanda psikologların eğitim ve bilgisinin de süreci kısaltmakta etkisi büyüktür. Özellikle ilk defa terapiye katılacak bireyler tarafından merak edilenler arasında seansların ne kadar süreceği gelmektedir. Bununla birlikte ücretlendirmeler de olacağından bir hesap yapılabilmektedir. Tercihleri direkt olarak etkileyen bu konuda kliniğimiz belirli bir standart ile hareket etmektedir. Psikologlarımız tamamen etik standartlar çerçevesinde belirlenmiş ve kişilerin karşılayabileceği uygun fiyatlandırmalara gitmektedir. Bizler için önemli olan toplum sağlığı olduğundan bu yönde hareket etmekteyiz. Belirlediğimiz ve özümsediğimiz bu durum neticesinde maddi bir kazanç düşünmeksizin farklı alanlarda çalıştığımız da oldu. Bireylerin ruhsal sağlığı adına gönüllü çalışmalarda yer almaya da devam etmekteyiz. Psikologlarımız yetkinlikleri neticesinde hem yüz yüze hem online olarak terapilerine devam etmektedir.

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al

RANDEVU ALIN

Çevrimiciterapi.com birçok insanın yaşamış olduğu problemleri çözebilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir online terapi merkezidir.

randevu al